Beata Bochińska w Lublinie

8 kwietnia 2017, 15.00, ul. Grodzka 5a, Lublin

Zapraszamy na spotkanie z Beatą Bochińską, jedną z czołowych polskich ekspertek w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, autorką książki „Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową”.

Książka Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową to podręcznik początkującego kolekcjonera. Autorka wskazuje w jaki sposób zacząć budować własną kolekcję, gdzie szukać wiedzy, jaką ścieżkę obrać – czy kupować ikony designu (pewniaki, które są drogie), czy polować na prototypy i serie limitowane, czy też szukać nieznanych i jeszcze tanich perełek dizajnu, w nadziei, że ich wartość z czasem wzrośnie. Z książki można się dowiedzieć np. jak zarobić na starym serwisie „po ciotce”, jak właściwie wyceniać i jak nie przepłacać za eksponaty, jak rozpoznać i zrozumieć co to znaczy dobry design i jak ważne jest nazwisko projektanta w długofalowej strategii rozwoju kolekcji. Zdaniem autorki, moda na vintage design nie przemija, a wiedza o przeszłości może pomóc zrozumieć wartość współczesnego designu i nadchodzących trendów we wzornictwie.    
Według Bochińskiej „rzeczy z połowy XX wieku były bardzo funkcjonalne, często ręcznie wykończone. (…) Młode pokolenie w Polsce nie odczuwa żadnych negatywnych konotacji związanych z okresem PRL. Po prostu docenia dobry pomysł, projekt i wykończenie”.

Na spotkaniu będzie można kupić książkę Beaty Bochińskiej Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową. Publikacja stała się w ciągu trzech miesięcy bestsellerem wydawniczym i obowiązkową pozycją na półkach kolekcjonerów i miłośników pięknych przedmiotów.