Targi Książki we Wrocławiu Beata Kost w Oławie, Marta Dymek we Wrocławiu

1 grudnia 2017, Hala Stulecia, stoisko 018, ul. Wystawowa 1, Wrocław, 18.00, czytelnia Biblioteki „Koronka” Ratusz-II piętro, Oława, 19.30. Mediateka, Plac Teatralny 5, Wrocław

Zapraszamy na Targi Dobrych Książek na nasze stoisko. Szykujemy  dla Was jesienne nowości a w sobotę i niedzielę spotkacie się z naszymi autorami! Do zobaczenia!

Zapraszamy na spotkanie do czytelni Biblioteki „Koronka” w Oławie poświęcone książce Beaty Kost Kobiety ze Lwowa. Szansa na zdobycie autografów i wysłuchanie ciekawej rozmowy.

Po 3 latach Marta Dymek, autorka bloga Jadłonomia, powróciła z długo wyczekiwaną, nową książką. Z tej okazji wydawnictwo Marginesy i MEDIATEKA zapraszają na wyjątkowe spotkanie poświęcone Nowej Jadłonomii, które poprowadzi Olga Tokarczuk!

Podczas spotkania będzie można posłuchać o kulisach powstawania książki, o roślinnym gotowaniu oraz o tych bardzo fajnych, jak i całkiem nieudanych przepisach. Po spotkaniu będzie można porozmawiać z autorką, a także poprosić ją o kulinarną poradę lub dedykację w książce.

Nowa Jadłonomia to książka pełna wegańskich przepisów inspirowanych kuchniami całego świata. W roli głównej występują polskie, sezonowe warzywa w zupełnie nowej odsłonie. Bulwa selera po chińsku? Węgierski gulasz z papryk i boczniaków? Turecka zupa soczewicowa? Mizeria po koreańsku? To tylko kilka dań na zebranie sił przed wielką, roślinną podróżą!

Marta Dymek to autorka kultowego roślinnego bloga Jadłonomia i książki pod tym samym tytułem, która doczekała się kilkunastu dodruków. Od sześciu lat prowadzi stronę z roślinnymi przepisami, która każdego miesiąca zalicza ponad milion odsłon. Współpracuje z najciekawszymi polskimi magazynami kulinarnymi oraz prowadzi autorski program kulinarny „Zielona Rewolucja Marty Dymek” na kanale Kuchnia+. Uwielbia pieczone bakłażany, nie zawsze ma cierpliwość do ucierania pasty curry i wciąż tak samo cieszy ją każda kolejna osoba przekonana do tego, że kuchnia roślinna jest niewyczerpanym źródłem inspiracji.