Marta Dymek w Poznaniu i we Wrocławiu

30 listopada 2017, 19.00, Spot, Dolna Wilda 87, Poznań, 1 grudnia 19.30. Mediateka, Plac Wolności 5, Wrocław

Po 3 latach Marta Dymek, autorka bloga Jadłonomia, powróciła z długo wyczekiwaną, nową książką. Z tej okazji wydawnictwo Marginesy i SPOT zapraszają na wyjątkowe spotkanie poświęcone Nowej Jadłonomii, które poprowadzi Angelika Kuźniak! To spotkanie będzie miało miejsce w Poznaniu 30 listopada.
Dzień później, 1 grudnia zapraszamy do Wrocławia do Mediateki, gdzie z autorką Nowej Jadłonomii rozmawiać będzie Olga Tokarczuk!

Podczas spotkań będzie można posłuchać o kulisach powstawania książki, o roślinnym gotowaniu oraz o tych bardzo fajnych, jak i całkiem nieudanych przepisach. Po spotkaniach będzie można porozmawiać z autorką, a także poprosić ją o kulinarną poradę lub dedykację w książce.

Nowa Jadłonomia to książka pełna wegańskich przepisów inspirowanych kuchniami całego świata. W roli głównej występują polskie, sezonowe warzywa w zupełnie nowej odsłonie. Bulwa selera po chińsku? Węgierski gulasz z papryk i boczniaków? Turecka zupa soczewicowa? Mizeria po koreańsku? To tylko kilka dań na zebranie sił przed wielką, roślinną podróżą!
 
Marta Dymek to autorka kultowego roślinnego bloga Jadłonomia i książki pod tym samym tytułem, która doczekała się kilkunastu dodruków. Od sześciu lat prowadzi stronę z roślinnymi przepisami, która każdego miesiąca zalicza ponad milion odsłon. Współpracuje z najciekawszymi polskimi magazynami kulinarnymi oraz prowadzi autorski program kulinarny „Zielona Rewolucja Marty Dymek” na kanale Kuchnia+. Uwielbia pieczone bakłażany, nie zawsze ma cierpliwość do ucierania pasty curry i wciąż tak samo cieszy ją każda kolejna osoba przekonana do tego, że kuchnia roślinna jest niewyczerpanym źródłem inspiracji.