Ostrowska w Berlinie, Wyszogrodzki w Bydgoszczy

18 stycznia 2019, Buch Bund, Sanderstr. 8, 12047 Berlin-Neukölln; 18:00, Salon Hoffman KPCK, pl. Kościeleckich 6, Bydgoszcz; 18.00, Centrum Kultury i Sztuki, ul. Piastowska 39, Sierpc

Zapraszamy na spotkanie z Joanną Ostrowską, autorką książki Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej, które odbędzie się w księgarni Buch Bund w Berlinie. Z pisarką rozmawiać będzie Ewa Wanat.

Zapraszamy na muzyczne spotkanie z Danielem Wyszogrodzkim, dziennikarzem, tłumaczem, autorem tekstów, muzykologiem, autorem właśnie wydanej książki Ale Musicale! Tematem spotkania jest 100 lecie tego gatunku muzycznego.

Na spotkaniu, oprócz Autora pojawią się inni, zaproszeni przez niego goście. Usłyszymy tematy musicalowe w interpretacji Mileny Kanabus - aktorki Teatru Polskiego w Warszawie, absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku, laureatki festiwali piosenki aktorskiej i poezji śpiewanej. Muzycznie towarzyszył jej będzie Michał Kuźminski, wykładowca akademicki,  stypendysta Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uczestnik Konkursów Chopinowskich i Liszta.
Spotkanie zobrazowane będzie fragmentami filmowymi innych musicali, stanowiącymi barwne i merytoryczne tło rozmów.