Anna Pol

Anna Pol – ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie mieszka i pracuje. Wraz z mężem Pawłem wychowuje trójkę dzieci i dwa koty.

Od lat projektuje okładki dla wielu polskich wydawców, jest autorką ilustracji do książek. Maluje i tworzy kolaże.

Jest laureatką wielu nagród. Wśród nich znalazły się tytuły Marginesów: Nasierowska Zofii Turowskiej, Zawód: fotograf Chrisa Niedenthala i Gajos Elżbiety Baniewicz zdobyły „Pióro Fredry” za „umiejętne i nowatorskie połączenie obrazu i słowa”.

Zilustrowała trzytomową serię książek Ewy Karwan-Jastrzębskiej Agata z Placu Słonecznego, Dom ośmiu tajemnic Liliany Bardijewskiej oraz książkę kucharską Zofii Nasierowskiej i Janusza Majewskiego Fotografia smaku.

Powiązane
książki

Niemal idealny przewodnik po złożoności cudu życia. Aby przetrwać wszystkie wyzwania, przed którymi stoi ludzkość, musimy najpierw zrozumieć, czym jest natura istnienia.
Najlepszy z dotychczasowych portret Agnieszki Osieckiej – artystki, poetki, matki, żony, kochanki, dziennikarki i ówczesnej celebrytki PRL-u.
O kantach szarlatanów i niekompetencji wyrwizębów – czyli dlaczego powinniśmy się cieszyć, że leczymy zęby w XXI wieku.
Dziadek, który brał udział w pogromie kieleckim, babcia donosząca na żydowską sąsiadkę, wuj gwałciciel… Czy pamięć genetyczna istnieje? Czy ponosimy odpowiedzialność za czyny przodków?
Marek Hłasko nazwał go geniuszem, Witold Gombrowicz – spadkobiercą romantycznej tradycji, a Tadeusz Konwicki i Maria Dąbrowska przeczytali „Złego” w jedną noc. Kim naprawdę był pisarz o białych oczach?
Edward ma 12 lat i jako jedyny przeżył katastrofę lotniczą. Świat uważa go za szczęściarza, podczas gdy on stracił najbliższych i czuje się niezrozumiany. Jak odzyskać sens życia i nadzieję?
Wszystkie tajemnice kotów odkryte w jednej książce!
Kultowa rymowanka po raz pierwszy po polsku!
Jak wyglądał szpital połowy XIX w? Przed jakimi problemami stawali polscy lekarze w tamtym czasie? Dlaczego kobiety tak rzadko studiowały medycynę? Porywająca saga o lekarzach i historii medycyny.
Anna Kowalska. Powieściopisarka, nowelistka, redaktorka. Partnerka Marii Dąbrowskiej. Osoba niezwykłej energii, błyskotliwa, przewrotna i władcza. Niesłusznie zapomniana.
Błyskotliwy chemik wyjaśnia, co nauka może powiedzieć o składnikach produktów, które codziennie spożywamy, wdychamy i wcieramy w nasze ciała.
Fascynująca opowieść o słynnej francuskiej projektantce mody- Coco Chanel, w którą wpleciona jest historia powstania najsłynniejszych perfum świata – zapachu Chanel No 5.
Wciągająca i barwna powieść o szczecińskich młodych wilkach korzystających z uroków Polski lat 80., po przeczytaniu której będziecie nucić pod nosem piosenki Anny Jurksztowicz i Brygady Kryzys.
Nowa powieść autorki „Szopki”, nominowanej do Paszportów „Polityki” i Nagrody Literackiej Nike.
W poszukiwaniu prawdy o niezwykłej poetce, Zuzannie Ginczance. Biografia niedokończona.
Psy są miłością. Nie wierzysz? Przeczytaj.
Opowieść o początkach polskiego narciarstwa i o pierwszych gwiazdach sportów zimowych: Stanisławie Marusarzu, Helenie Marusarzównie i Bronisławie Czechu oraz o ich dramatycznych wojennych losach.
Pełna soczystych anegdot i pięknych zdjęć opowieść o polskim wzornictwie powojennym..
Niezwykła analiza cieni i blasków miłości. „Coś wspaniałego!” Richard Curtis, scenarzysta Czterech wesel i pogrzebu i Notting Hill.
Hipnotyzująca powieść, która wyszła spod pióra pisarza młodego pokolenia, Polaka o irackich korzeniach - o kluczeniu w labiryntach pamięci, o kłamstwie i niebezpieczeństwie.
Prawdziwa historia o ludziach, którzy stracili wszystko. I mając tylko siebie, wyruszyli w podróż…
Arcydzieło literatury, wspaniała opowieść o dalekiej Północy. Wyróżniona National Book Award.
Kontynuacja „Tatuażysty z Auschwitz”. Historia Cilki Klein, którą Lale Sokolov nazwał najdzielniejszym człowiekiem, jakiego spotkał w życiu.
Świat poezji Zuzanny Ginczanki – od młodego debiutu po tragiczny koniec…
Czym różni się ceramika z Bolesławca od tej z Ćmielowa? Kto jako pierwszy w Polsce zaprojektował serwis do kawy w stylu New Look? Ta bogato ilustrowana książka stanie się niezbędnikiem dla każdego miłośnika ceramiki użytkowej.
OSOBISTY intymny PORTRET Sylvii Plath. Prawdziwa historia bohaterki kultowej powieści SZKLANY KLOSZ.
Napisana z dowcipem kontynuacja „Księgi zwierząt niemalże niemożliwych” . Cudowna mieszanka nauki, historii i czystej radości. Czytajcie i podziwiajcie!
Portret Leonarda da Vinci – geniusza, który od wieków pozostaje równie tajemniczy co największe z jego dzieł; Najlepsza książka non-fiction roku 2017 według „Wall Street Journal”.
Historia ekspedycji, od której zaczęła się teoria ewolucji.
Cztery kobiety, których losy przeplatają się z historią XX wieku. Nowa powieść autorki „Stulecia Winnych”.
Historie o artystach, którzy kształtowali naszą wyobraźnię. Polska Szkoła Ilustracji.
Nagrodzony Pulitzerem reportaż o tym, jak ubóstwo i bezdomność pozbawiają człowieczeństwa.
Zbrodnie, namiętność, tłumione instynkty, zakazane związki w okupowanej Warszawie… Fascynująca intryga w klimatycznej filmowej opowieści.
Przebiegłe, chytre, okrutne… Czy aby na pewno? Ta książka wyjaśnia skomplikowaną relację ludzi z tymi smukłymi zwierzętami o przenikliwym spojrzeniu i spektakularnej kicie.
Oto thriller ery społecznościówek, gdzie życie ludzkie jest warte tyle, co piknięcie w telefonie. Rogoża wciąga lepiej niż memy. Czytajcie, powiedziałem. - Łukasz Orbitowski
Zwierzęta na swój sposób nieustannie proszą nas, żebyśmy je traktowali lepiej, albo dali im spokój. Co by nam powiedziały i o co zapytały, gdyby mogły mówić ludzkim językiem? Ta książka jest ich manifestem.
Zbiór słodko-gorzkich opowiadań autora stawianego w pierwszym szeregu pisarzy kanadyjskich, obok Timothy’ego Findleya, Margaret Atwood i Alice Munro.
Dzikie serce to nietypowa opowieść o miłości i niesamowity horror – jak połączenie sióstr Brontë ze Stephenem Kingiem - John Irving
Relacja autorki podążającej ścieżkami natury. To pogranicze fizyki i poetyki, matematyki i filozofii, a przede wszystkim szczera czułość dla świata roślin.
Prawdziwa historia Lalego Sokołowa, który tatuował więźniów w Auschwitz.
To idealna książka dla tych, którzy chcą zadbać o swoje relacje, i dla tych, którym trudno przeskoczyć różnice światopoglądowe
Nowa książka autorki bestsellera „Mózg rządzi”.
Zbiór opowiadań katalońskiego Mistrza - naznaczonych mrokiem i gniewem, ale także ironią, fantazją i zabawą. „Piszę opowiadania jak ktoś, kto dla odpoczynku przybija do nieznanej wyspy”. Najnowsza książka Mistrza po bestsellerowym „Wyznaję”
Portret warszawskich robinsonów spisany przez jednego z nich. Człowieka, który walczył w Powstaniu Warszawskim, a po jego upadku przez kilkadziesiąt dni ukrywał się w ruinach tak jak wielu bohaterskich Warszawiaków.
Jesteś gotowy na niezwykłą podróż do tajemniczego królestwa ptaków? Ta książka sprawi, że staniesz się wytrawnym obserwatorem Rzeczpospolitej Ptasiej.
Choć żyjemy w nowoczesnych czasach, temat menopauzy pozostaje jednym z największych tematów tabu, a stereotypy z nią związane dalej są głęboko zakorzenione w naszym liberalnym społeczeństwie. Zmieńmy to!
Kiedy twoje życie dosłownie wisi na włosku, dobrze wiedzieć, kto zawiązał węzeł liny.
Hinduska wersja „Ojca chrzestnego”, nominacje do najważniejszych nagród literackich, w tym National Book Award. Na podstawie książki powstała pierwsza indyjska produkcja dla Netflix.
Jak zdrowy sen czyni nas mądrzejszymi, bardziej atrakcyjnymi, szczuplejszymi i odporniejszymi na nowotwory.
Sylvia Plath dotarła do najmroczniejszych zakamarków duszy młodej dziewczyny, która tylko z pozoru miała wszystko… Klasyk!
Relacja z pierwszej polskiej wyprawy w Himalaje i historia tragicznych, wojennych losów jej uczestników.
Porażająca opowieść o eksperymentach medycznych dokonywanych na kobietach w Auschwitz.
Niezwykłe opowieści o zwierzętach, ich uczuciach i emocjach; mnóstwo ciekawostek dla miłośników przyrody.
Cała prawda o jednej z najbardziej potrzebnych i niedocenianych profesji… Opowieści ze szpitalnych korytarzy.
Szczere rozmowy z pisarzami o wizerunku.
Nowa Jadłonomia Marty Dymek w mniejszym, poręcznym formacie.
Nowe wydanie kultowej książki, biblii obrońców praw zwierząt.
Obsypana nagrodami opowieść o tym, jak przyroda przerasta wyobraźnię.
Niezapomniana książka o pamięci, z której dowiadujemy się, jak mózg w niemal magiczny sposób wydobywa informacje i odtwarza chwile z naszego życia.
Najwybitniejsza polska himalaistka. Na granicy bólu istnienia i blasku sławy.
Przeczytaj tę książkę, a zobaczysz, że stare dobre czasy nigdy nie istniały.
Przepisy na pyszne dania, które pomogą bezboleśnie wprowadzić warzywa i owoce do rodzinnej diety.
Pierwszy na polskim rynku wydawniczym reportaż z Nepalu, który wytrąca z komfortu myślenia stereotypami.
O przymusowej prostytucji w obozach koncentracyjnych i domach publicznych w czasie II wojny światowej. Trudno przeczytać tę przejmującą książkę.
Poznajcie czyste mięso – nie soję ani gluten, które je udają, ale prawdziwe mięso wyhodowane tak, że żadne zwierzę przy tym nie ucierpiało.
Pasja, odwaga i ZDRADA. Historia polskich pilotów, którzy swoim męstwem przyczynili się do wygrania bitwy o Anglię.
Pasja, odwaga i ZDRADA. Historia polskich pilotów, którzy swoim męstwem przyczynili się do wygrania bitwy o Anglię.
Kobieta w śpiączce. Mężczyzna, który mógłby ją ocalić. Gdyby tylko był w stanie mówić.
„Ta powieść rozwala system. Powinniście od razu zabrać się do czytania”. - Stephen King
W Europie w XI wieku kobiety nie ignorowały zakazów, by ruszyć w podróż z ukochanym. Ona się odważyła.
Sto przepisów na inspirujące wegetariańskie potrawy, których składniki znajdziesz w każdym warzywniaku.
Okupowany Lwów, zbrodnia i miłość Znany reżyser kontynuuje historię „Czarnego mercedesa”.
Obie były kobietami wyzwolonymi. Obie łamały stereotypy, obie były zbuntowane i pełne radości. Obu przyszło żyć w strasznych czasach.
Ta książka odpowiada na wszystkie pytania związane ze zdrowiem, jakie kiedykolwiek przyszły wam do głowy – i na te, których nigdy sobie nie zadaliście, choć powinniście.
Opowiadania katalońskiego Mistrza wciągają niczym detektywistyczna zabawa.
Anna Mieszkowska mierzy się z legendą, obala mity, podaje przemilczane fakty – również te przemilczane przez Sendlerową. To opowieść o niezwykłych losach skromnej osoby, która mówiła, że mogła zrobić więcej.
Książka powstała w intencji spłacenia długu: 30 szczęśliwych lat przeżytych przez autorkę u Pana Boga za piecem – w zielonym raju, Puszczy Białowieskiej.
Nowa książka autorki bloga qmam kasze. Polska odpowiedź na kulinarny, światowy trend no waste cooking.
Prawdziwa historia Lalego Sokołowa, który tatuował więźniów w Auschwitz.
Autobiografia jednej z najlepszych tenisistek świata.
Od niechlubnych zdrad i mordów po wystawne ceremonie, wielkie namiętności i skrywane przypadłości – Herman Lindqvist odsłania kulisy dynastii Wazów, która na lata połączyła Szwecję i Polskę.
„Zamiast jechać na koniec świata, wyjdź na pobliską łąkę. Dave Goulsson zabiera nas na safari po mikrokosmosie. Fascynująca przygoda”. - Paulina Reiter, Wysokie Obcasy, prywatnie – działkowiczka
Kim naprawdę była Marilyn Monroe?
I w życiu i sztuce wszystko sprowadza się do szczęśliwych przypadków – mistrz Józef Wilkoń w rozmowie z Agatą Napiórską.
Kultowa książka himalaistyczna, opisująca pierwsze udane wejście na ośmiotysięcznik.
Opowieść o ptakach – mądrych i fascynujących zwierzętach, o których wciąż wiemy tak niewiele.
Książka o mózgu, która zachwyciła Norwegów i sprzedawała się lepiej niż nowa powieść Nesbø.
Ta książka to wędrówka porami roku i kalendarzem przyjęć i świąt, autorka przytacza sprawdzone przepisy kulinarne na każdą okazję. Kochaj, gotuj, żyj i ciesz się.
Niezapomniana podróż po świecie przyrody oraz niezwykły zapis wspaniałości natury. Opowieści pełne pasji, werwy i humoru.
„Djuna Barnes, Stephen King i Michel Houellebecka spotykają się nad lodowatym Bałtykiem i idą razem na jagody” – Olga Wróbel, Kurzojady
Biografia ekscentrycznej poetki, sekretarz marszałka Piłsudskiego, emancypantki, katoliczki i socjalistki; kobiety dumnej, która zmarła niewidoma i samotna.
Ułożony w porządku alfabetycznym przewodnik po snach.
Wielki sennik Andreas Baumgarten
Lagom, czyli dokładnie tyle, ile trzeba, to poszukiwanie harmonii, właściwych proporcji.
Malarka, komunistka, feministka, lecz przede wszystkim wspaniała artystka z tragicznym życiorysem. Legenda.
Nowe, wyjątkowe wydanie książki przez wielu uważanej za biblię literatury przyrodniczej.
Drugi tom – po Królach bourbona – napisanej z rozmachem sagi o dynastii z amerykańskiego Południa. Ich świat drży w posadach, gdy na jaw wychodzą kolejne tajemnice.
Trzy Hiszpanki mieszkające w Paryżu – ich przyjaźń i tęsknota za miłością.
Od upadku z dachu po odkrycie tajemnic międzynarodowej siatki szpiegowskiej! Znany z serialu „Grantchester” ksiądz-detektyw znów na tropie.
Nieszablonowa policjantka Leona powraca w nowej powieści i balansuje na granicy prawa, by wykryć sprawców ataku terrorystycznego.
Opowieść o psach, które ratują ludzkie życie, w zamian żądając tylko miłości i pełnej miski.
Zapomnijcie o duńskim hygge, szwedzki lagom jest lepszy dla waszego zdrowia - “The Times”.
Życie jest więcej warte niż pokuta - Jaume Cabré
Długo oczekiwana NOWA książka Marty Dymek, autorki kultowego bloga „Jadłonomia”.
Opowieść o pasji graniczącej z obsesją. „Żadna ze mnie poszukiwaczka przygód. A jednak spędziłam połowę dorosłego życia na tym, by móc się dowiedzieć, co się stało” – Beatrice Uusma.
Miłość w czasach terroryzmu. Autor nominowany do nagrody Bookera.
„Przeczytałem tę książkę jednym tchem. Toż to Tony Halik w spódnicy”. - Janusz Majewski
„Osiemset stron zasysającej, hipnotyzującej lektury” - Marcin Meller
Opowieść o zwierzętach tajemniczych, fascynujących i… rozkosznych
Jako dzieci dopuściły się niewyobrażalnej zbrodni. Teraz znów przyjdzie im za to zapłacić…
Nowe miasto, nieznani ludzie, morderstwo za ścianą… Komu zaufać, gdy KAŻDY JEJ STRACH staje się coraz bardziej realny? Powieść autora bestsellera „Czasem warto zabić” - wkrótce film Agnieszki Holland.
Fascynująca biografia królowej Elżbiety. Serial o życiu królowej zdobywcą Złotych Globów.
„Starałam się napisać książkę o byciu starym. I opisać miłość dwojga bardzo młodych i pięknych ludzi, żyjących w mieście staruszków” - Tove Jansson
Niezwykła sceneria amerykańskiego Południa, wystawne przyjęcia, piękne stroje, służba, prywatne odrzutowce oraz historia miłosna, od której nie sposób się oderwać. Polecam! Magdalena Witkiewicz
„Kino pozwoliło mi stworzyć samego siebie: stałem się gościem z amerykańskich tygodników, które czytywałem jako chłopiec. I do dziś mi z tym dobrze. ”
Niezapomniana podróż po świecie przyrody oraz niezwykły zapis wspaniałości natury. Opowieści pełne pasji, werwy i humoru.
Znakomita powieść o przyjaźni, miłości, buncie i zdradzie – a także fascynujący obraz Szwecji w latach 40 - tych.
Jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej piosenki. Legenda. Piękna, elegancka, utalentowana.
„Jedna z najlepszych książek o przyrodzie wydanych w Polsce w ostatnich latach”. - Mikołaj Golachowski
Pełna zwrotów akcji opowieść o losach pisarza, którego stan wojenny zastał w Londynie i który postanowił nie wracać. Zamieszkał w Nowym Jorku.
Podarujcie swoim bliskim prawie dwa tysiące stron doskonałej prozy. Dobrem trzeba się dzielić.
Pierwsza biografia legendarnej polskiej modelki i projektantki mody, którą Jadwiga Grabowska namaściła na swoją następczynię.
Piętnaście historii, czternaście krajów, pięć kontynentów. Los może rzucić w różne miejsca. Różną można mieć motywację, żeby wyjechać. I nie zawsze jest łatwo.
Najsłynniejsza blogerka kulinarna na świecie i guru zdrowego odżywiania przedstawia 100 oryginalnych przepisów na potrawy kuchni roślinnej – w tym także wegańskiej i bezglutenowej
Historia o pilnie strzeżonej tajemnicy, która łączy dwie rodziny z oddzielonych przepaścią światów i tylko czyha, by wywrócić ich życie do góry nogami.
Całe dzieciństwo wielu pokoleń z wierszami i piosenkami Wandy Chotomskiej
W filmowej adaptacji książki zagrała zdobywczyni Oscara Hilary Swank
Zabawna i inspirująca powieść o tym, co świat proponuje kobietom, kiedy się starzeją
Pierwsza tak wnikliwa biografia Meryl Streep
Jak to się dzieje, że skromny młody proboszcz w niewielkim Grantchester zamienia się w detektywa, którego nie powstydziłaby się Agatha Christie? Oczywiście przypadkiem…
Porucznik Karin Müller jedzie w okolice Muru, żeby zbadać ciało zamordowanej nastolatki. Na miejscu uświadamia sobie jednak, że coś tu nie gra. Dziewczyna uciekała, to prawda – tyle że nie na Zachód. Wprost przeciwnie.
Konkurencja uważała ją za potwora, a jej modelki – za drugą matkę.
Świat, który jednych pozbawia szans, a innym daje ogromne profity.
Mroczne rodzinne sekrety, namiętności i konflikty klasowe w egzotycznej scenerii kolonialnych Indii
Liryczny zbiór wierszy wielokrotnie nagradzanego poety i prozaika, autora powieści „Wojna i terpentyna”.
Długo oczekiwana kontynuacja „Shantaram” – brawurowej powieści inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami, która stała się światową legendą.
Trzy kobiety spotykają się w momencie, kiedy ich życie zmieniają wydarzenia, na które nie mogły być gotowe.
Jaume Cabre uważa „Cień eunucha” za jedną ze swoich najbardziej udanych powieści.
Opowieść o pięknej miłości naszkicowana na tle wspaniałej rosyjskiej historii.
Wkrótce film Agnieszki Holland na podstawie powieści.
Książka powstała w intencji spłacenia długu: 30 szczęśliwych lat przeżytych przez autorkę u Pana Boga za piecem – w zielonym raju, Puszczy Białowieskiej.
„Piękny smutny świat!” - Michał Nogaś, Program 3 Polskiego Radia
Pierwszy tom cyklu o Leonie, intrygujący kryminał o zuchwałej przestępczości w deszczowym współczesnym Sztokholmie.
„Każda kobieta kiedyś była bohaterką tej historii”. - Penny Vincenzi
Antarktyda i Arktyka oczami polskiego podróżnika i przyrodnika, który zna ją jak własną kieszeń: był tam kilkanaście razy!
Bogato ilustrowany, poruszający dokument, wyjątkowo ważna część historii o Tove Jansson.
Trzeci i ostatni tom wspaniałej trylogii dla wielbicieli serialu „Downton Abbey”.
Najpiękniejsze opowiadania autora powieści EXCENTRYCY. Wielokrotnie nagradzane i tłumaczone. Wspaniałe.
Opowieść o najmniej znanym gatunku delfinów na świecie.
„Gdyby na rynku było więcej książek Pizzolatty, połknęłabym je w kilka wieczorów" - Katarzyna Bonda
Autobiograficzna opowieść Tove Jansson, pierwsza książka dla dorosłych bez rysunków i bez trolli.
Pierwsze światowe wydanie najbardziej kontrowersyjnej książki Jurgena Thorwalda, autora STULECIA CHIRURGÓW.
Zbrodnia, namiętność, tłumione instynkty, mroczne tajemnice, zakazane związki - w pierwszorzędnym kryminale.
Biografia najsłynniejszej pisarki dla dzieci. Kim była kobieta, która wymyśliła najsilniejszą dziewczynkę świata?
Pierwsza książka o Jerzym Treli – wielkim polskim aktorze i wyjątkowym człowieku.
Szofer wiozący arcyksięcia Ferdynanda, przypadkiem skręca w ślepą uliczkę Sarajewa. Nie umie cofać i tym samym… zmienia bieg historii.
Kryminalna intryga w cieniu walki kobiet o prawa wyborcze.
Żyje tak jak chce, a publiczność ją kocha i wielbi. „Była jak Jimi Hendrix polskiej piosenki” mówi o ciotce Kuba Sienkiewicz.
Po bestsellerowych SEKSBOMBACH PRL-U opowieść o historii seksu w polskim kinie.
Poruszająca powieść, w której liryzm splata się z ironią, a melancholia z groteską. O złamanych przez wojnę ludziach, o muzyce, granej na przekór ponurej rzeczywistości – i o złudzeniach.
Historia największego skandalu w historii Federalnego Biura Śledczego. Od 9 października w kinach, a w roli głównej Johnny Depp.
„Piękna książka.O pamięci i rodzinie. Czyli o sprawach najważniejszych”. - Michał Nogaś 3 Program PR.
Intrygi, miłość, tajemnice i królewskie dwory. W świecie wielkiej polityki wszystko, nawet umiejętności cukiernika, może posłużyć za narzędzie do osiągnięcia celu. Szczególnie, gdy zna się recepturę wytwarzania lodów.
Opowieść o Fridzie Kahlo, która malując autoportrety, w przejmujący sposób oddawała własne cierpienie i ból – „zapisywała swoje życie” na płótnie.
Ta historia wydarzyła się naprawdę. Wystarczy chwila, by zacząć wszystko od nowa.
Tajemnice rodzinnego imperium. Taką książkę czyta się jednym haustem!
Wspomnienia, gromadzone przez dziesięć lat prywatnych spotkań z Evorą w czterech stronach świata.
Opowieść o Sylvii Plath jest próbą odczarowania zbanalizowanego wizerunku poetki jako dręczonej przez demony artystki
Barcelońska sensacja odsłania kulisy walki o władzę w końcu XVII wieku. Utytułowana licznymi nagrodami powieść Jaume Cabré zachwyca czytelników na całym świecie.
„W całej mojej karierze nie spotkałem podobnego aktora, tak dokładnie zrośniętego z naturą sceny” – Gustaw Holoubek.
Fascynująca historia życia i dokonań artystycznych jednego z największych wizjonerów sztuki architektury.
Jej życie – naznaczone nieuleczalną chorobą serca, toczyło się w cieniu śmierci. Nowe fakty w pasjonującej biografii poetki.
Jane Goodall w swojej książce Mądrość i cuda świata roślin snuje zdumiewającą i pouczającą opowieść o cudach królestwa przyrody.
Opowieść o namiętnej miłości dwojga geniuszy, w aurze skandalu opinii publicznej podsycanym przez prasę.
Pięć brulionów Dawida Sierakowiaka to rejestr zdarzeń w łódzkim getcie spisywanych codziennie przez nastoletniego autora.
Historia Charliego Chaplina w lirycznej opowieści Fabio Stassi. Wkraczamy w magiczny świat kina, aby w pełni pojąć geniusz mistrza filmu niemego.
Bo czasami trzeba świni, żeby otworzyła nam oczy na to, co jest w życiu najważniejsze.
Świat pełen tajemnic, zbrodnia, dwa mroczne miasta - Gdynia i Sztokholm. Zagadka kryminalna i wyzwanie dla dociekliwej inspektor Wichert.
Odkrywanie tajemnic najsłynniejszego na świecie królewskiego pałacu. Świat brytyjskiej monarchii w w reflektorze poszukiwań Marka Rybarczyka.
Niezwykła i intrygująca opowieść. Niektóre sceny przywodzą na myśl klimat serialu Downton Abbey.
„Porywająca opowieść o oblężonym Sarajewie” – J.M. Coetzee, laureat Nagrody Nobla.
Wstrząsające, oparte na dokumentach portrety kobiet, które przeżyły piekło podczas hiszpańskiej wojny domowej. Oszczędna w wyrazie, wielka proza, porównywalna z prozą Tadeusza Borowskiego.
Historia intryg, miłości i życia codziennego w Anglii, na przełomie epok, w znakomitej narracji Elisabeth Cooke.
“Gdy matka zabija swoje dzieci, gdzie jest początek zła? W fanatyzmie, prymitywizmie emocjonalnym, faszyzmie, w jej matce. Nigdy dość uważności. Przejmująca książka”. – Katarzyna Miller
Szokujące fakty z życia Coco Chanel, epizod związku z nazizmem, romans z niemieckim szpiegiem i praca dla wywiadu niemieckiego i Himmlera.
Fascynująca wędrówka po Rzymie z autorką, która oprowadza czytelników po niekonwencjonalnych i nieoczywistych miejscach Wiecznego Miasta.
Fenomenalna opowieść o pięciu kobietach, które podbiły polskie kino. Znakomite kreacje, anegdoty, fotosy złożyły się na tę historię polskiego erotyzmu i kina.
Anna Mieszkowska mierzy się z legendą, obala mity, podaje przemilczane fakty. „Prawdziwa historia Ireny Sendlerowej”jest równie wielka jak jej legenda, ale jeszcze bardziej tragiczna i… bardzo ludzka.
Opowieść o Powstaniu Warszawskim widzianym oczyma siedemnastolatka w formie wstrząsającego w swej prostocie dziennika. Jeszcze nigdy Powstanie nie było tak blisko.
Opowieść o życiu najpiękniejszej księżnej współczesnej monarchii.
Autobiografia Andrzeja Panufnika to nie tylko historia ludzka, to wielki fresk historii epoki, dziejów muzyki i dramatycznego ludzkiego losu.
Opowieść o królowej polskiej piosenki. Historia niezwykłej, utalentowanej gwiazdy - „Gdyby żyła, byłaby dziś polską Barbrą Streisand” – Romuald Lipko
Opowieść o Wielkim Liberace, bożyszcze tłumów, który jako jeden z pierwszych tworzył wielkie widowiska muzyczne. Miłość, skandale i sztuka.
Fascynująca biografia twórczyni Mary Poppins, najsłynniejszej niani na świecie.
Powieść „Jeszcze nie wieczór” to lustro, które przyłożone do współczesności pokazuje ludzkie relacje z humorem, ironią i dystansem właściwym stylowi Kiry Gałczyńskiej.
Antoine de Saint-Exupéry i historia jego miłości. Znakomita powieść o namiętnościach, Małym Księciu i procesie twórczym. Świat lat czterdziestych i szalony Nowy Jork.
Książka uhonorowana została tytułem KSIĄŻKI ROKU przez Polską Sekcję IBBY.
Historia wielkiej miłości Zeldy i Scotta Fitzgeralda jako klucz do zrozumienia twórczości wielkiego amerykańskiego pisarza.
Opowieść o życiu i sukcesach sportowych mistrza Formuły 1 Ecclestone`a.
Historia jednej z największych gwiazd światowego kina. Fascynujący portret Grety Garbo ujęty w powieściową narrację.
Historia człowieka, który znał Biały Dom jak nikt inny. Doskonały kamerdyner i Jego prezydenci.
Opowieść z pogranicza literatury i filmu. Historia powstawania filmu w opowieści Giuseppe Tornatore, fascynujący obraz narodzin fabuły.
Historia Lata z Radiem opisana przez Romana Czejarka zabiera czytelnika w sentymentalną podróż w przeszłość.
Wielki fresk podróży w czasie nakreślony ręką mistrza. Para bohaterów w znakomitym dialogu staje się przewodnikiem czytelnika po przeszłości.
Zbiór opowiadań Janusza Majewskiego jest jak lustro, w którym odbijają się ludzie i epoki. Każde z opowiadań jest dziełem sztuki tego gatunku.
Biografia jednej z najciekawszych autorek minionego stulecia. Fascynująca opowieść autorstwa Boel Westin wprowadza czytelnika w świat wyobraźni Tove Jansson.
Prawdziwa Królowa Andrew Marra to opowieść o życiu jednej z najbardziej fascynujących koronowanych głów XX wieku.
Życie jednego z największych czarodziejów i artystów XX wieku. Biografia utkana ze wspomnień bliskich, archiwaliów i fotograficznych świadectw. Wielki portret znakomitego wizjonera.
Wspaniała historia miłości między dwojgiem wielkich ludzi, opisana przez Ich Córkę w niezwykle wnikliwej i mądrej biografii.
Powieść o najsłynniejszej pieśniarce francuskiej widzianej oczyma siostry wybranka serca Edith Piaf - Théo Lamboukasa. Piękna historia ostatniej miłości.
Barcelona, lata trzydzieste. Giną księża, ludzie oddani religii, płoną kościoły. W cieniu zbrodni kryje się tajemniczy człowiek, który twierdzi, że jest wampirem.
„Dochodzenie 3” oparte zostało, podobnie jak poprzednie tomy, na motywach scenariusza najlepszej produkcji kryminalnej ostatnich lat – serialu „Dochodzenie”.
Powieść oparta na motywach scenariusza najlepszej produkcji kryminalnej ostatnich lat – serialu „Dochodzenie”. Jeszcze ostrzejsza i bardziej nieprzewidywalna – Sarah Lund powraca!
Powieść „Dochodzenie” została oparta na motywach scenariusza najlepszej produkcji kryminalnej ostatnich lat – serialu „The Killing”.
Biografia Janusza Gajosa to opowieść o sztuce, pracy twórczej, najwybitniejszych rolach i życiu.
W zasłużonej opinii krytyków najlepsza biografia Leonarda Cohena, wielkiego poety i barda.
Biografia jednej z największych gwiazd światowego kina. Barwna opowieść o życiu kobiety, która stała się symbolem seksu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku.
Biografia „białego Anioła polskiej piosenki”. Złożona ze wspomnień mozaika buduje niezwykły portret wielkiej pieśniarki Anny German.
Historia Zbyszka Cybulskiego odbita w lustrach wspomnień. Książka portretująca w znakomity sposób jednego z najciekawszych aktorów okresu PRL- u.
„Zima w Siedlisku” dalszy ciąg losów bohaterów „Siedliska” to opowieść o utracie, pamięci i miłości.
„Wyznaję” to trzymające w napięciu do ostatniej strony wyznanie miłosne i spowiedź człowieka starającego się przeniknąć istotę zła – w świecie i sobie samym.
Historia przygód pięciorga rodzeństwa wyrasta z tradycji światowej prozy dla dzieci. Literacki język opowieści na długo zapada w pamięć czytelnika.
Przygody dzieci z Fortecznej prowadzą nas do magicznego świata, który istnieje tuż obok nas. Opowieść o niani Agacie pozwala czytelnikom w ten świat uwierzyć.
Magiczna niania nosi w sobie pamięć o słynnej Mary Poppins. W świecie Agaty nic nie jest zwyczajne, o czym doskonale wiedzą mali bohaterowie opowieści.
Opowieść o najbardziej intrygującej postaci francuskiej piosenki, autorze skandali obyczajowych i fascynującym kreatorze stylu życia bohemy lat 60-tych.
Piękna, romantyczna i mądra opowieść o dwojgu ludziach, którzy odkrywają niespieszną rzeczywistość Mazur i znajdują tam szczęście w wieku dojrzałym.
Przepiękna historia miłości Magdaleny Zawadzkiej i Gustawa Holoubka przedstawiona z niezwykłą wrażliwością i poczuciem humoru właściwym autorce opowieści.
Opowieść o malarzu szerokiego kadru, Jerzym Hoffmanie, polskim reżyserze, który „pokazał” widzom Trylogię Sienkiewicza.
Kryminał oparty na dramatycznym wydarzeniu katastrofy w Czarnobylu. Literackie opracowanie jednej z hipotez dotyczącej przyczyn pożaru w reaktorze atomowym.
Połączenie mistrzowskich przepisów kulinarnych z przepisem na szczęśliwe życie. Książka pobudzająca apetyt i przynosząca radość.
Zawód: fotograf Chrisa Niedenthala to książka o tym, jak pewien dziennikarz z Zachodu wsiąkł w kraj, którego dzieje miał relacjonować.
W 2011 roku powieść Mała matura zdobyła nagrodę KSIĄŻKA ROKU 2011 Magazynu Literackiego Książki. Film Mała matura uhonorowano nagrodą specjalną jury na Festiwalu Filmów Fabularnych Gdynia 2010.
Biografia Zofii Nasierowskiej to nie tylko historia fascynującego życia Osoby obdarzonej wieloma talentami, to książka, która wprowadza nas w świat mistrzowskich obrazów Artystki.
Barwna opowieść odsłania przed czytelnikiem niezwykły czas magicznego dzieciństwa i dorosłego życia jednego z najwybitniejszych polskich artystów.
„Cudowna historia stanowiąca kwintesencję prawdziwej kobiecej przyjaźni” – Stephanie Evanovich, „New York Times”
„Dymna” Elżbiety Baniewicz to przejmująca biografia znakomitej aktorki i szlachetnego Człowieka.
„Bez „Głosów Pamano” nie byłoby Wyznaję” – Michał Nogaś, Program 3 Polskiego Radia. Piękna opowieść o potędze zła i cenie, jaką trzeba zapłacić za poszukiwanie prawdy.
Opowieść o życiu i pasjach jednej z najbardziej utalentowanych polskich aktorek. Magdalena Zawadzka zaprasza czytelnika do swojego świata i czyni to z właściwym sobie wdziękiem i mądrością.
„Poruszająca, czule skupiona na bohaterkach opowieść o tym, że dojrzewanie nigdy się nie kończy” - Olga Tokarczuk
Mistrzowski styl opowiadań Tove Jansson, ich oszczędna forma stawia je w rzędzie największych dokonań współczesnych autorów krótkich form literackich.
Wybitny czarny kryminał, minimalistyczna opowieść o honorze, zdradzie i miłości, kwitnącej w zakazanych miejscach.
Porywająca biografia człowieka, który swoim tańcem podbił i zrewolucjonizował cały świat!