Chmielarz w Warszawie Targi Książki w Białymstoku Gustaw Holoubek in memoriam w Warszawie

22 kwietnia 2018, Big Book Cafe, Dąbrowskiego 81, Warszawa, 16.00, Hala Gwardii, plac Żelaznej Bramy 1, Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odeska 1, Białystok, 20.00, Sala Redutowa Opery Narodowej, pl. Teatralny 1, Warszawa

W Big Book Cafe w Warszawie spedzicie godzinę w towarzystwie Wojciecha Chmielarza w innej, niż dotychczas roli. Będzie bowiem wraz z Katarzyną Puzyńską serwować kawę w kawiarni z okazji Światowego Dnia Książki. To niepowtarzalna okazja spotkać kryminalistów w takiej roli. Przyjdźcie koniecznie. Niebawem więcej szczegółów. A o godzinie 16.00 w Hali Gwardii w Warszawie odbędzie się kolejne spotkanie z naszym autorem Wojciechem Chmielarzem, którego gościć będzie Tomasz Brzozowski, autor audycji RDC Radioczuły.

Zapraszamy do Białegostoku na VIII Międzynarodowe Targi Książki. Będziemy tam dla Was z naszymi ksiązkami. Zapraszamy po nowości kwietnia i poszukiwane wcześniejsze tytuły.

Zapraszamy na uroczystość rocznicową połączoną z koncertem muzyki poważnej, poświęconą Gustawowi Holoubkowi, wielkiemu artyście teatru i kina, profesorowi warszawskiej PWST, pisarzowi i czlowiekowi kulutry, która odbędzie się w Salach Redutowych, w Operze Narodowej w Warszawie.

„Moje uwrażliwienia muzyczne – jeśli można tak powiedzieć – są bardzo naturalne, podobnie jak to ma miejsce w każdym przypadku, kiedy mamy do czynienia z tak zwanym słuchem muzycznym, z pewną wrażliwością na dźwięki. Są jak wiadomo ludzie, którzy lepiej widzą niż słyszą. Ja chyba należę do tych, którzy lepiej słyszą, niż widzą” – mówił Gustaw Holoubek. Zafascynowany klasycznym ładem w muzyce, pełen podziwu dla logiki między formą a treścią w niej zawartej, wyjątkowo umiłował sobie muzyczny barok, a nade wszystko twórczość Johanna Sebastiana Bacha. Choć nie był entuzjastą muzyki określanej mianem współczesnej, umiał rozpoznać i docenić jej wartość, biorąc kilkakrotnie udział jako narrator w niektórych jej prawykonaniach.

Gustaw Holoubek in memoriam jest biletowane.