Ćwiek w Poznaniu,Szelezińska w Koszalinie, Chmielarz w Łodzi

9 maja 2019, 18.00, Biblioteka Raczyńskich, plac Wolności 19, Poznań; 17.00 - 19.00, Koszalińska Biblioteka Publiczna pl. Polonii 1, Koszalin, 17.30 - 19.00, Biblioteka na Wodnika Filia nr 18 Wodnika 7, Łódź

Zapraszamy na spotkanie z Jakubem Ćwiekiem, które odbędzie się w Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu.

Rozmowa będzie poświęcona premierowej książce pisarza Szwindel. Podczas spotkania będzie można zdobyć autograf.

W ramach Tygodnia Bibliotek Koszalińska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Iwoną Szelezińską, autorką książki Kopnij piłkę ponad chmury. Reportaże z Nepalu. Spotkanie poprowadzi Magdalena Bachowska.

Autorka opowie o kraju położonym w Himalajach. Wciśniętym pomiędzy Indie i Chiny. Kraju, który w 80% pokrywają góry, brak jest bieżącej wody, prądu, dróg, świadczeń emerytalnych, ubóstwo. Jej reportaże mówią m.in. o sprzedaży kobiet do pracy w indyjskich domach publicznych, o dobieraniu małżeństw, o trzęsieniu ziemi z 2015 r., o ośrodku dla dzieci, których rodzice przebywają w więzieniu. Opisze Nepal, także jako miejsce spokoju, modlitwy i medytacji. Przedstawi młode pokolenie Nepalczyków innych niż ich rodzice: wykształconych, znających języki,  otwartych na nowe, mających jednak ogromny szacunek do swoich korzeni, tradycji,starszych ludzi i rodziny.

Zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Chmielarzem, autorem książek Cienie, Podpalacz, Żmijowisko. 

Podczas spotkania będzie możliwość zdobycia autografu autora.