Ćwiek w Warszawie, Ostrowska w Gliwicach, Jaroń w Warszawie, Chmielarz w Paryżu, Targi Książki w Warszawie

24 maja 2019, 19.30, Worek Kości, ul. Bagatela 10, Warszawa; 18.00 - 20.00, Klub Książki Kobiecej, ul.Zwycięstwa 41/43, Gliwice; ; 18.00 - 20.00, Księgarnia BookBook, ul. Koszykowa 34/50, Warszawa; 19.00 - 21.00, księgarnia Les Guetteurs de Vent 108 avenue parmentier, Paryż; Warszawskie Targi Książki, PGE Narodowy, stoisko 55/D3, al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1, Warszawa

Zapraszamy na spotkanie premierowe z Jakubem Ćwiekiem, poświęcone książce Szwindel, które odbędzie się w „Worku kości” w Warszawie.

Zapraszamy na spotkanie z Joanną Ostrowską, autorką książki Przemilczane. Seksualna praca przymusowa w czasie II wojny światowej, które odbędzie się w Klubie Książki Kobiecej w Gliwicach.

Zapraszamy na spotkanie z Dariuszem Jaroniem, autorem książki Polscy himalaiści. Rozmowę poprowadzi Tomasz Zapert.

Tuż przed wybuchem II wojny światowej grupa polskich wspinaczy dokonała jednego z najbardziej spektakularnych wyczynów. 2 lipca 1939 roku na szczycie Nanda Devi East stanęli Jakub Bujak i Janusz Klarner, pisząc efektowną kartę w dziejach nie tylko polskiego himalaizmu. 
Radość w obozie nie trwała długo. Dwa tygodnie później potężna lawina pogrzebała żywcem pozostałych członków wyprawy, Stefana Bernadzikiewicza i ojca polskiego himalaizmu - Adama Karpińskiego. Pogrążeni w żałobie koledzy ruszyli w drogę powrotną. Na statku do Europy usłyszeli o niemieckiej agresji na Polskę. Janusz Klarner trafił na front, a następnie w szeregi AK, a Jakub Bujak w filmowym stylu przedostał się do Wielkiej Brytanii, gdzie pracował nad tajnymi projektami zbrojeniówki. 
Kiedy wydawało się, że los okaże się dla nich łaskawy i pierwsi polscy himalaiści ułożą sobie życie w powojennych realiach, obaj w tajemniczych okolicznościach przepadli bez śladu. Tak jakby w pogłoskach o klątwie dotykającej zdobywców Nanda Devi kryło się ziarno prawdy…

Pierwsza tak kompleksowa publikacja o początkach naszego himalaizmu. Autor dotarł do archiwów, listów, dokumentów, wspomnień, relacji świadków i bliskich, żeby zrekonstruować drogę Polaków w najwyższe góry świata i podjąć próbę odpowiedzi na pytanie, co się z tymi himalaistami później stało.

Zapraszamy na spotkanie czytelników z Wojciechem Chmielarzem, autorem książek Żmijowisko, Cienie, Podpalacz, które odbędzie się w Paryżu.

Zapraszamy wszystkich czytelników na Warszawskie Targi Książki. Na naszym stoisku znajdziecie nowości oraz bestsellery w promocyjnej cenie. Czekamy na Was w sektorze D8.