Bogdan Kuc

Bogdan Kuc - jest autorem ilustracji, okładki, opracowania graficznego i typograficznego książki Deyna. Legia i tamte czasy.

Urodził się w 1968 roku w Lublinie. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, wydziału grafiki. Specjalizuje się w grafice użytkowej i projektowaniu książek, albumów, czasopism, płyt, plakatów oraz systemów identyfikacji wizualnej. Współpracuje z Instytutem Książki, Zamkiem Królewskim w Warszawie, Ministerstwem Skarbu Państwa, „Rzeczpospolitą”, „Newsweekiem”, Był dyrektorem kreatywnym trzech agencji reklamowych i artystycznym kilkunastu pism.

Zajmuje się również produkcją filmową (filmy dokumentalne, promocyjne, reportaże, spoty reklamowe) i multimediami (multimedialne systemy edukacyjne, edukacyjne aplikacje mobilne). Maluje i rysuje (w tradycyjnym tych słów znaczeniu), a w wolnych chwilach od trzydziestu dwóch lat żegluje.

Dla Marginesów wymyślił graficznie książkę o Kazimierzu Deynie, nad którą pracował kilka lat. Wspaniale ją zilustrował, opracował graficznie i typograficznie, pozwolił wykorzystać wiele materiałów dokumentacyjnych i zdjęć z własnego archiwum. A wszystko dla „Kazika” i autora z którym się przyjaźni – Stefana Szczepłka.