Odc. 14 – „Rozpacz i gniew” – o nowej powieści „Wyrwa” opowiada jej autor - Wojciech Chmielarz

Odcinek podcastu

O splątanych uczuciach, trudnej przyjaźni i o konsekwencjach życiowych błędów – w trudnym czasie epidemii, rozmawiamy przez telefon, przed premierą. Maciej Tomski otrzymuje wiadomość, że Janina - jego żona, zginęła w wypadku samochodowym. Jego świat się wali. Tymczasem okazuje się, że to dopiero początek kłopotów. Janina wjechała pod pędzącą z naprzeciwka ciężarówkę pod Mrągowem, podczas gdy przed wyjazdem poinformowała męża, że wyjeżdża służbowo do Krakowa… Co robiła w tym miejscu? Czy jej śmierć nastąpiła w skutek nieszczęśliwego wypadku?

Na pogrzebie Janiny pojawia się mężczyzna, którego znają wszyscy – to popularny, choć obecnie nieco zapomniany aktor. Był bohaterem jednego z wywiadów, które Janina jako dziennikarka przygotowywała dla redakcji czasopisma. Co łączyło ją z tym człowiekiem?

Maciej stopniowo odkrywa, że jego żona miała wiele sekretów. Wkrótce przekonuje się, że tak naprawdę nie znał kobiety, z którą spędził ostatnie dwanaście lat życia.

 

Rozmowę można wysłuchać również tutaj:

https://open.spotify.com/episode/2XWEyVP3Zyr2jfzwx4zH5j?si=B_U3vAl4QvaynYmuPjLwuQ

http://bit.ly/Marginesy14Google

https://anchor.fm/na-marginesach/episodes/Odc--14-Rozpacz-i-gniew--o-nowej-powieci-Wyrwa-opowiada-jej-autor---Wojciech-Chmielarz-eeddcu

https://podcasts.apple.com/pl/podcast/odc-14-rozpacz-i-gniew-o-nowej-powie%C5%9Bci-wyrwa-opowiada/id1497925038?i=1000475387484&l=pl