Odc. 23 – „Zbrodnia w obrazkach , czyli kryminał w komiksie” - o komiksach „Czarne nenufary” oraz „Klub Detektywów" opowiada Wojciech Chmielarz

Kryminał to jeden z najpopularniejszych współczesnych gatunków. Intensywnie eksplorują go pisarze, filmowcy, a także twórcy komiksów. Co nowego do opowieści kryminalnych mogą wnieść ci ostatni? Czy poszerzają granice gatunku? Czy czytelnik powinien być przygotowany na zupełnie nowe doświadczenie, czy raczej na sprawdzoną formułę w atrakcyjnej szacie?

Zastanawiamy się nad tymi kwestiami wspólnie z Wojciechem Chmielarzem, autorem świetnie przyjmowanych przez recenzentów i czytelników kryminałów dziejących się we współczesnej Polsce, a prywatnie wielkim fanem komiksów.

O komiksach „Czarne nenufary” Didiera Cassegraina i Freda Duvala na podstawie powieści Michela Bussiego oraz „Klub Detektywów” Jeana Harambata z Wojciechem Chmielarzem - jednym z najpopularniejszych polskich autorów kryminałów, m.in. „Żmijowiska”, „Rany” czy „Wyrwy„ - rozmawia Szymon Holcman.

„Czarne nenufary” z języka francuskiego przełożył Krzysztof Umiński a „Klub Detektywów” Paweł Łapiński.