Odcinek 33 - „Jaka ja byłam nie wie nikt, kogo lubiłam nie wie nikt…”- o pierwszej i najlepszej biografii Agnieszki Osieckiej opowiada jej autorka Zofia Turowska

Odcinek podcastu

Nikomu nie żal pięknych kobiet

choć każda promień w oczach ma…

Panowie patrzą w oczy nam

panowie piją zdrowie dam…

a z nami idzie śpiewka to

ona to sobie radę da...

Dawała sobie radę z pisaniem, miała niezaprzeczalny talent. Trudniej szło jej z życiem osobistym. Goniła uczucie jak goni się króliczka: już... już się go łapie, co za podnieta! A on umyka... Przed nami pierwszy z wydanych i najlepszy z dotychczasowych portret Osieckiej – poetki, autorki ponad dwustu tekstów piosenek, kilku powieści, spektakli telewizyjnych, a nawet znanego hasła „Coca-Cola to jest to!”, dziennikarki, matki, żony, kochanki, kobiety towarzyskiej.

O biografii Agnieszki Osieckiej zatytułowanej „Nikomu nie żal pięknych kobiet” w rozmowie z Hanną Mirską – Grudzińską opowie Zofia Turowska. Porozmawiamy o bohaterce pełnej życia, wolnej, niedającej się ograniczać konwenansom, a także o tym, dlaczego zmieniono tytuł książki i dlaczego Agnieszka Osiecka do dziś inspiruje i zachwyca nowe pokolenia czytelników i miłośników jej twórczości. Dlaczego niezmiennie i nieustająco ciekawi nas jej życie osobiste przez które przemawiają do nas jej wiersze, piosenki, wspomnienia. Bo Agnieszka Osiecka według Zofii Turowskiej to wiele Agnieszek w jednej kobiecie.