Amazon Studio nakręci 10-odcinkowy serial na podstawie „Siły” Naomi Anderman!

27 lutego 2019, „Siła” Naomi Anderman w studiu Amazon

Z przyjemnością informujemy Państwa, że wydana przez nas dystopijna powieść Naomi Anderman Siła, doceniona między innymi przez autorkę Opowieści podręcznej Margaret Atwood zostanie sfilmowana przez Amazon Studio, planujące 10-odcinkową serię. Reżyserką filmu będzie, tak jak w przypadku Podręcznej Reed Morano. Jane Featherstone wraz z  Alderman, Morano i Naomi de Pear pracować będą wspólnie przy realizacji filmu. Autorką scenariusza jest sama pisarka.

„Historia ta mną wstrząsnęła. Dawno nie towarzyszyło mi takie uczucie przy lekturze. Odwrócona historia naszego świata robi ogromne wrażenie” - mówi  Reed Moreno.

Naomi Anderman tak wypowiedziała się o wyborze Amazon Studio: „Jennifer Salke i jej zespół od początku zdradzali ogromną pasję do projektu, mieli też wizję, jak dotrzeć z serialem do jak najszerszego grona”.

Siła została uznana za jedną z najważniejszych książek roku przez „ New York Times”, „Los Angeles Times”, „Washington Post”, „Entertainment Weekly” oraz Amazon. Zdobyła też Bailey's Women's Prize for Fiction.

Pozostaje nam trzymać kciuki, czytać książkę i czekać w napięciu na unaocznienie wizji świata Naomi Anderman.