Melanie Joy, autorka „Ponad przekonaniami” w Polsce!

12 maja 2019, 16.30 17.30, Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, ul. Bracka 25, Warszawa

Dziś, w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie odbywa się spotkanie z Meanie Joy, autorką książki Ponad przekonaniami. Weganie, wegetarianie i męsożercy przy jednym stole. 

W jaki sposób weganie mogą poprawić swoje relacje i komunikację z innymi osobami?

Wielu wegan uważa, że trudno lub wręcz niemożliwe jest dogadać się z nie-weganami i komunikować się na temat diety i stylu życia w sposób, który nie powoduje konfliktów. Często również weganie mają problemy z relacjami i komunikacją z innymi weganami, kiedy nie zgadzają się ze swoimi pomysłami. W tej prezentacji psycholog dr Melanie Joy wyjaśnia zasady i narzędzia tworzenia zdrowych, spójnych relacji oraz udziela wskazówek, jak produktywnie rozmawiać nawet o najtrudniejszych sprawach. 

Dr Melanie Joy – współzałożycielka organizacji ProVeg International, która działa na rzecz budowania świadomości żywieniowej. Ukończyła psychologię na Harvardzie i jest znaną prelegentką, konsultantką i autorką nagradzanej książki Why We Love Dogs, Eat Pigs and Wear Cows. Jej prace były prezentowane przez liczne media, w tym BBC, ABC Australia, NPR i „New York Times”. Dr Joy przedstawiła swoją uznaną prezentację karnizmu na pięciu kontynentach, a wideo z jej rozmowy TEDx o karnizmie jest wśród najczęściej oglądanych rozmów TEDx wszechczasów. Od 23 roku życia jest na diecie bezmięsnej. Hospitalizacja z powodu spożycia zepsutego hamburgera doprowadziła ją do ponownego przemyślenia jej stosunku do zwierząt i żywności. Dzisiaj jest na diecie wolnej od wszelkich produktów odzwierzęcych. Doktor Joy mieszka obecnie w Berlinie.

Wykład prowadzony jest w języku angielskim.