Zajączkowska w Krakowie, Grabowska w Mińsku Mazowieckim

24 października 2019, 16.00, Pałac Czeczotka (róg ul. Wiślnej i św. Anny), Kraków, 18.30, Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 1a, Mińsk Mazowiecki

Zapraszamy na spotkanie w ramach festiwalu Conrada z Urszulą Zajączkowską, autorką Patyków, badyli. Rozmowę z pisarką i z Krzysztofem Środą poprowadzi Adam Pluszka.

Jedną z najpowszechniejszych iluzji współczesności jest przekonanie o przezroczystości świata, szczególnie świata natury. Tak bardzo koncentrujemy się na sobie, na naszych „wielkich celach”, na „sprawach najwyższej wagi”, że nie dostrzegamy gęstości otaczającej nas przestrzeni, ciężaru ożywionej i nieożywionej materii, a także obecności istnień innych niż my. Jeśli – jak przekonują Krzysztof Środa i Urszula Zajączkowska – istnienia te nie upominają się o naszą atencję, tym bardziej powinniśmy się nimi zająć.

Zapraszamy na spotkanie z naszą autorką Ałbeną Grabowską, ktore odbędzie się w gościnnej bibliotece, w Mińsku Mazowieckim. Podczas wieczoru będzie możliwość otrzymania autografu pisarki.