ODWOŁANE Pies jest miłością w Warszawie

16 marca 2020, 19.00 - 20.00, Big Book Cafe, ul. J. Dąbrowskiego 81, Warszawa

Zapraszamy na spotkanie do Big Book Cafe, poświęcone książce Pies jest milością. Tak zapowiada wieczór organizator: „Za co psy kochają ludzi i jak najlepiej odwzajemniać uczucia zwierzęcych przyjaciół? Dorota Sumińska wyjaśnia, Weronika Wawrzkiewicz dopytuje.

Punktem wyjścia do rozmowy wybitnej ekspertki ze znaną miłośniczką psów będzie wyjątkowa książka Clive’a Wynna Pies jest miłością (w tłumaczeniu Doroty Kozińskiej). W rozmowie udział też weźmie Beata Krupianik z Fundacji Karuna.

Clive Wynne, wybitny amerykański psi behawiorysta, czerpiąc z najnowocześniejszych badań przeprowadzanych w swoim laboratorium i innych ośrodkach na całym świecie, przekonuje, że istotą każdego psa są uczucia, wypełniające je od pyszczków i ogonów aż po DNA. Ta naukowa rewolucja mówi więcej o unikalnym pochodzeniu psów, ich zachowaniu i potrzebach, niż moglibyśmy sobie wyobrazić. Na przykład to, że psy zwyczajnie lubią nasze towarzystwo, a gdy nie mają się do kogo przytulić, stają się osowiałe i dziczeją.

Choć psia miłość wydaje się oczywista, niektórzy naukowcy wciąż mają wątpliwości i ostrzegają przed antropomorfizacją zwierząt. Clive Wynne i jego pionierskie badania zapowiadają nową erę: taką, w której miłość, a nie inteligencja czy uległość, stanowią sedno relacji człowiek–pies.

W Big Book Cafe psy cieszą się specjalnymi względami. Wszystkich, którzy wybierają się na spotkanie z psem, prosimy o zabranie kagańca swojego pupila. Kochamy psy, ale ważny jest dla nas również komfort naszych gości„.

Nam pozostaje Was zaprosić i życzyć pełnego czułości wieczoru.