Zawierucha w Warszawie, Gacek w Chorzowie

3 listopada 2021, 19.00, online na fb Klubu Komediowego, Klubu Rakieta, Wydawnictwa Marginesy, 18.00, Centrum Integracji Międzypokoleniowej, ul. Dąbrowskiego 7, Chorzów

SPOTKANIE Z PROZĄ QUENTINA TARANTINO

Spotykamy się online na profilach Facebooka Klubu Komediowego, Rakieta Klub i naszego wydawnictwa przy czytaniu przez Rafała Zawieruchę i Klub Komediowy Pewnego razu w Hollywood. 

Kto oglądał rewelacyjny film Quentina Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood”, musi przeczytać tę książkę, bo nie jest ona scenariuszem do filmu. Jest powieścią, której nie sposób odłożyć, ale też dzięki której dostaniemy odpowiedź na najbardziej nurtujące pytania, jakie pojawiły się po seansie. Czy Cliff Booth rzeczywiście zamordował swoją żonę? Czy tylko ją? Jak zdołał pokonać Bruce’a Lee? Z czego wynika chwiejność emocjonalna Ricka Daltona? A kto nie oglądał filmu, przeczyta przewrotną, wzruszającą, ale i brutalną opowieść o nieistniejącym już Hollywood.
Zapraszamy na komediowy spektakl inspirowany polskim wydaniem pierwszej powieści Quentina Tarantino „Pewnego razu… w Hollywood”. Jeden z najważniejszych reżyserów współczesnego kina dopowiada w książce to, co w filmie pozostaje niedopowiedziane. Kreuje nowe wątki, pogłębia postaci. A wybrane fragmenty – przeczytane przez Rafała Zawieruchę, który zagrał u Tarantino rolę Romana Polańskiego – posłużą komiczkom i komikom jako punkt wyjściowy do zagrania serii improwizowanych scen.

SPOTKANIE Z ANNĄ GACEK, AUTORKĄ EKSTAZY

Seks, narkotyki i grunge. Ekstaza w Chorzowie - pod tym tytułem spotkanie z Anną Gacek autorką Ekstaza. Lata 90. Początek odbędzie się w Centrum Integracji Międzypokoleniowej 
Pierwsza książka w dorobku Anny Gacek to fascynująca podróż po niezapomnianych momentach popkultury lat 90., nieuciekająca od ich politycznego, gospodarczego czy społecznego kontekstu. To poruszająca opowieść o młodych ludziach zagubionych w swoim sukcesie, przerażonych niechcianą rolą rzeczników pokolenia, o samotności w adorującym tłumie, o pułapkach sławy, bezlitosnym świecie mediów i show biznesu, wreszcie o nieuchronnej tragedii. Ale również o koszulach w kratę i martensach, supermodelkach i trabantach, MTV Unplugged i heroinie. A także – a może: przede wszystkim – o tym, co wciąż żywe, o muzyce. Nirvana, Pearl Jam, Aerosmith, Madonna i… można by tak jeszcze długo.
Spotkanie, które poprowadzi Anita Skwara, to nie lada gratka zarówno dla tych, którzy w latach 90. dorastali i dziś wspominają je z nostalgią, jak i tych, którzy znają je jedynie z opowieści. „Najntisy” wracają bowiem do łask - w świecie muzyki, ale i na przykład mody.