Anna Gacek gościnią Klubu Rakieta

13 października 2021, 19.00 - 20.30, Klub Komediowy, ul. Nowy Świat 4a, Warszawa, online fb Klubu Rakieta i Wydawnictwa Marginesy

Już za kilka dni zapraszamy na spotkanie z Anną Gacek, autorką książki Ekstaza. Lata 90, Początek.

Seks, heroina i grunge. Supermodelki i trabanty. Laura Palmer i Courtney Love. Jeremy i dziewczyny z teledysków Aerosmith. Rewolucja w rytmie „Smells Like Teen Spirit”. Kate Moss i Madonna. Koszule w kratę i martensy. MTV Unplugged i Beavis i Butt-head. Innymi słowy lata 90 XX wieku! Były to czasy najlepsze i były to czasy najgorsze. Były to wspaniałe czasy.
Niezapomniane ikony, trendy i momenty popkultury – w swoim szerokim kontekście politycznym, gospodarczym, kulturalnym, społecznym i historycznym – zostały opisane przez Annę Gacek w dopiero co wydanej książce. Ekstaza to więcej niż odpowiedzi na pytania, dlaczego Kurt Cobain opluł fortepian Eltona Johna, Anna Wintour nienawidziła grunge’u, a Eddie Vedder zdemolował Carnegie Hall. To poruszająca opowieść o młodych ludziach zagubionych w swoim sukcesie, przerażonych niechcianą rolą rzeczników pokolenia. O samotności w adorującym tłumie, o pułapkach sławy, bezlitosnym świecie mediów i show biznesu, wreszcie o nieuchronnej tragedii.
Wraz z Klubem Komediowym zapraszamy na spektakl skupiony wokół książki Ekstaza. Lata 90. Początek. Autorka wybierze i przedstawi najważniejsze wydarzenia z popkultury z tego czasu, przywoła anegdoty i mało znane fakty, które będą inspiracją do zagrania przez komików i komiczki serii improwizowanych scen.
Anna Gacek – dziennikarka i prezenterka, przez dwie dekady (do marca 2020 roku) związana z Programem 3 Polskiego Radia. Oprócz prowadzenia autorskich audycji, w tym wspólnie z Wojciechem Mannem „W Tonacji Trójki”, nadawała relacje z największych światowych festiwali, m.in. z Glastonbury i Roskilde, w Polsce spędziła dziesięć lat na trasie Męskie Granie i kilkanaście na Off Festivalu. Przeprowadziła ponad tysiąc wywiadów, w tym z Paulem McCartneyem, Nickiem Cave’em, Patti Smith, Marianne Faithfull, Florence Welch, Alexem Turnerem, The White Stripes i The Strokes. Obecnie, w autorskim cyklu podcastów „Rzeczy ulubione”, rozmawia z najważniejszymi postaciami polskiej kultury. Pasjonatka sztuki, mody i popkultury, prowadziła w TVP2 realizowany na licencji BBC program „Bake Off” i poświęcony kulturze program „Dzieje się na żywo” w Wirtualnej Polsce. „Ekstaza. Lata 90., początek” to jej pierwsza książka. Aczkolwiek lat dziewięćdziesiątych nie można opisać w jednej książce, to dopiero początek.