„Czekoladowa dynastia” w Pijalni Czekolady E.Wedel - promocja książki Teresy Moniki Rudzkiej

28 października 2021, 19.00, Pijalnia Czekolady E.Wedel, ul. Krakowskie Przedmieście 48 i live na fb Marginesów

Zapraszamy do obejrzenia spotkania  z Teresą Moniką Rudzką, autorką książki Czekoladowa dynastia. Czas Karola. Rozmowę z autorką prowadziła bMiłka Skalska.
https://www.facebook.com/wydawnictwomarginesy/videos/204721538463223
Siedemnastoletnia Joanka Miller dostaje propozycję pracy i wyjeżdża do Berlina. Chlebodawcom podobają się skromność i pracowitość dziewczyny. Nakazują jej solenne wypełnianie obowiązków oraz trzymanie języka za zębami. Panna zamieszkuje przy rodzinie Karola Wedla i wkrótce pochłania ją wir spraw – w tym wyjazd do Warszawy, gdzie słynny cukiernik w 1851 roku zakłada własną cukiernię.
Czas Karola opowiada o początkach i rozwoju najsłynniejszej polskiej firmy. Są Karol i Karolina Wedlowie, ich dzieci Emil i Eleonora, służąca Joanka, kucharka Józefa i wiele osób z pierwszych stron gazet. Są zakupy w sklepie Stanisława Wokulskiego, gdzie panna Eleonora poznaje Izabelę Łęcką. Jest też skromny subiekt Ignacy Rzecki – stały bywalec wedlowskiej pijalni czekolady.
To oparta na faktach ballada o wspaniałych ludziach. Ballada napisana ze swadą, realistyczna, lekko melancholijna i często dowcipna. Oraz pełna obłędnego smaku czekolady!