Agnieszka Wilga

Absolwentka anglistyki UW i Uniwersytetu Glasgow oraz podyplomowo Instytutu Badań Literackich PAN i polonistyki UW. Współpracowała z wydawnictwami Muza, PIW, Sonia Draga, Czarne. Tłumaczy, redaguje, recenzuje, uczy, gra, tańczy i śpiewa. Liznęła węgierskiego, rosyjskiego, francuskiego, niemieckiego i rumuńskiego, ale swobodnie posługuje się wciąż tylko polskim i angielskim, bo na doszlifowanie pozostałych wciąż czasu brak. Mieszka od zawsze w Warszawie. W chwilach wolnych od bębnienia palcami w klawiaturę lubi spędzać czas z mężem, córkami i kotem. Ulubiony sport: spacery.

Copyright © 7SENSESPHOTO

Tłumaczone
książki

Niesamowita powieść przepełniona aurą niesamowitości, której towarzyszy legendarna Melmoth – kobieta o zakrwawionych stopach.
Poruszające dzieło o relacjach i emocjach. Książka, która tygodniami okupowała pierwsze miejsce na szczycie listy bestsellerów „New York Timesa".
Klasyka amerykańskiej literatury dziecięcej w nowym wydaniu i przekładzie.
W czasach, gdy wszyscy chcą mówić, a nikt słuchać, ta książka powinna być niezbędnikiem dla każdego!
Przypadkowe spotkanie przyjaciółek w Maroku będzie miało dramatyczne konsekwencje… Kunsztownie skonstruowany thriller psychologiczny.
Finałowa odsłona bestsellerowej serii „Królowie bourbona”.
Drugi tom – po Królach bourbona – napisanej z rozmachem sagi o dynastii z amerykańskiego Południa. Ich świat drży w posadach, gdy na jaw wychodzą kolejne tajemnice.
Niezwykła sceneria amerykańskiego Południa, wystawne przyjęcia, piękne stroje, służba, prywatne odrzutowce oraz historia miłosna, od której nie sposób się oderwać. Polecam! Magdalena Witkiewicz