Jacek Konieczny

Jacek Konieczny - z wykształcenia socjolog, z zamiłowania i zawodu tłumacz. W jego przekładzie ukazało się jak dotąd około 50 książek: od prac z dziedziny nauk społecznych, przez beletrystykę dorosłą i młodzieżową, po książki popularnonaukowe i kulinarne. Ostatnio spełnia się jako tata, wykręcając z synkiem śrubki ze wszystkich możliwych zabawek i sprzętów domowych. W wolnych chwilach czyta z fascynacją o gwiazdach neutronowych, gotuje, remontuje, stara się upolować jakieś rzadkie wykonanie na YouTube i zawzięcie zrzuca skutki wspomnianego gotowania.

Tłumaczone
książki

Jak zdrowy sen czyni nas mądrzejszymi, bardziej atrakcyjnymi, szczuplejszymi i odporniejszymi na nowotwory.
Wkrocz w świat zmysłów wraz z autorem bestsellerowego Neurokomiksu.
Pobudzeni to pasjonująca, dowcipna i szokująca opowieść o historii endokrynologii. A także o tym, że bywamy zaledwie marionetkami we władzy adrenaliny, oksytocyny, estrogenu i testosteronu.
Powieść graficzna o ludzkim mózgu. Najlepiej sprzedający się komiks w historii brytyjskiego wydawnictwa Nobrow, wydawcy między innymi netflixowej „Hildy”.
Jak zdrowy sen czyni nas mądrzejszymi, bardziej atrakcyjnymi, szczuplejszymi i odporniejszymi na nowotwory.
Ta książka odpowiada na wszystkie pytania związane ze zdrowiem, jakie kiedykolwiek przyszły wam do głowy – i na te, których nigdy sobie nie zadaliście, choć powinniście.