Maria Jaszczurowska

Maria Jaszczurowska - od 2004 roku współpracuje z takimi wydawnictwami jak: Znak, Bellona, Grupa Foksal (dawniej W.A.B.), Publicat (Wydawnictwo Dolnośląskie), Wydawnictwo Literackie, Marginesy oraz Egmont Polska. Tłumaczy książki dla młodzieży, powieści dla dorosłych oraz literaturę faktu. Z ważniejszych pozycji warto wymienić: McMafię Mishy Glenny’ego (nominacja do Nagrody im. R. Kapuścińskiego za reportaż literacki), Podejrzenia pana Whichera Kate Summerscale, Pamiętniki Lukrecji Borgii M.G. Scarsbrooka,  Teorię ostateczną Marka Alperta, Merde w Europie Stephena Clarke’a, Przyjaciela z szafy A.F. Harrolda, Spacer z białym Buszmenem Laurensa van der Posta, Kobiety, komunizm i industrializacja w powojennej Polsce Małgorzaty Fidelis (nominacja do Nagrody Historycznej im. K. Moczarskiego), Mademoiselle Oiseau i listy z przeszłości Andrei de La Barre de Nanteuil i Lovisy Burfitt, Pajęczynę Charlotty E.B. White, Stuarta Malutkiego  E.B. White’a, Zagadkę trzech czwartych Sophie Hannah czy Briggs Land: Kobieca ręka Briana Wooda i Lee Loughridge’a.

Tłumaczone
książki

Jeśli podobał Wam się film „Nie patrz w górę”, nie będziecie mogli się oderwać o tej książki. Autor opisuje fakty dotyczące początków pandemii, ale jego książkę czyta się jak najlepszy thriller medyczny.
Oszustwo. Ambicja. Pycha. Oparta na kłamstwie historia Theranosa – firmy, która miała zrewolucjonizować rynek badań medycznych.
DWÓCH PAPIEŻY – film NETFLIX w gwiazdorskiej obsadzie według scenariusza Anthony’ego McCartena – autora książki
Błyskotliwa, dowcipna powieść o młodziutkiej dziedziczce fortuny ze Stanów, która szuka męża w Anglii. Książka autorki „Wiktorii” i scenariusza serialu o młodej królowej.
Franciszek i Benedykt XVI – historia bezprecedensowej wymiany władzy w Watykanie. Wkrótce ekranizacja na Netflix!