Katja Klengel

Katja Klengel, ur. 1988 w Jenie. Po maturze rozpoczęła studia artystyczne na Akademii Sztuk Pięknych w Dreźnie. Szybko jednak zamieniła klasyczne malarstwo na komiksy, które fascynowały ją już od dziecka. Z biegiem czasu wyrobiła sobie własny styl, w którym łączyła inspiracje mangą Czarodziejka z Księżyca autorstwa Naoko Takeuchi z estetyką amerykańskich niezależnych komiksów. 

Podczas studiów opublikowała kontynuację komiksu Als ich so alt war (Kiedy byłem w twoim wieku) we „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. W tym samym czasie na blogu Blattonisch zaczęła pisać autobiograficzny pamiętnik komiksowy, który prowadzi do dziś. W roku 2014 przeprowadziła się do Berlina i skończyła drugie studia, ze scenopisarstwa, na Niemieckiej Akademii Filmu i Telewizji. Za projekt serialu fantasy „Vesta” otrzymała w 2018 roku nagrodę Mitteldeutsche Medienförderung. 
Obecnie Katja pracuje nad „Vestą”, innymi konceptami serialowymi oraz angażuje się jako współorganizatorka Reading Panels, publicznych czytań komiksów. 

Wszystko, co chcieliście wiedzieć o ciele, seksie i stereotypach z punktu widzenia kobiet, ale baliście się zapytać.