Teresa Monika Rudzka

Teresa Monika Rudzka, urodzona wrocławianka, lubelska pisarka, recenzentka i dziennikarka. Debiutowała satyryczną powieścią środowiskową Bibliotekarki (2010), oprócz tego napisała Singielkę (2011), Kuzyneczki (2013) oraz historię opartą na własnych przeżyciach Zawsze będę Cię kochać (2014), w której autorka opisała swoją traumę, żałobę i emocje po śmierci córki. Po opublikowaniu Na karuzeli (2016) temat straty bliskiej osoby został przedstawiony w powieści dla młodzieży Wszystkie dżinsy M. (2017), która została nominowana do nagrody IBBY oraz wybrana książką roku w konkursie organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka. Później ukazały się Świtezianki (2017), kryminał Ona przyszła ostatnia (2018), Carska Droga (2019) oraz komedia romantyczna Mogło być gorzej (2021). Napisane przez autorkę recenzje książek, filmów, spektakli i koncertów można przeczytać na stronie „Okiem widza i nie tylko” na Facebooku.

Opowieść o Karolu Wedlu, który uwierzył w niezwykłą moc czekolady i stworzył najsłynniejszą polską firmę, znaną na całym świecie.
Opowieść o Karolu Wedlu, który uwierzył w niezwykłą moc czekolady i stworzył najsłynniejszą polską firmę, znaną na całym świecie. Książka z autografem autorki.