Fredrik Backman

Fredrik Backman (ur. 1981) – szwedzki dziennikarz, bloger i pisarz, którego książki zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia pięć języków. Do jego bestsellerowych powieści należą: Niespokojni ludzie (Marginesy 2022), Pozdrawiam i przepraszam, Britt-Marie tu była, Miasto niedźwiedzia i My przeciwko wam. Mężczyzna imieniem Ove to jego książkowy debiut, który odniósł międzynarodowy sukces. Na jego podstawie powstały szwedzki film o tym samym tytule oraz amerykańska ekranizacja Mężczyzna imieniem Otto w reżyserii Marca Forstera z Tomem Hanksem w roli głównej.

Powieść na 1. miejscu bestsellerów „New York Timesa”. Prawdziwa bomba! Serial na podstawie powieści już na Netflixie.
Debiutancka powieść Fredrika Backmana o tęsknocie za bliską osobą, przyjaźni i sile społecznych więzów. Na jej podstawie powstały: szwedzki film o tym samym tytule oraz amerykańska ekranizacja „Mężczyzna imieniem Otto” z Tomem Hanksem w roli głównej.
Porywająca powieść Fredrika Backmana o tęsknocie za bliską osobą, przyjaźni i sile społecznych więzów. Na podstawie debiutu powstały: szwedzki film o tym samym tytule oraz amerykańska ekranizacja „Mężczyzna imieniem Otto" z Tomem Hanksem w roli głównej.
Czy zawsze ten, kto wygrywa, okazuje się zwycięzcą? Uwielbiany przez polskie czytelniczki i czytelników Fredrik Backman podejmuje próbę odpowiedzi na to pytanie.