Stanisław Krzemiński

Stanisław Krzemiński (ur. 1947) – w swoim czasie fotograf, dziennikarz, radiowiec, reżyser filmów dokumentalnych, pisarz, a przez ostatnie 25 lat pomysłodawca oraz producent filmów i seriali telewizyjnych (m.in. Londyńczycy, Drogi wolności). Przez wiele lat współpracował z europejskim kanałem kulturalnym ARTE oraz ze stacjami telewizyjnymi w Niemczech, Francji i Szwecji. W 1996 roku otrzymał (z Jerzym Śladkowskim) nagrodę Felix Europejskiej Akademii Filmowej, a w uzasadnieniu podkreślono jego „umiejętność ukazywania ludzkich emocji na ekranie”. Autor cyklu powieści Drogi do wolności, na który składają się tomy: Iskra, Jesienny poniedziałek i Zawierucha.

Walka z przeciwieństwami losu, poszukiwanie własnej tożsamości, wybory dokonywane między rozumem a sercem – to wszystko czeka na kobiety z rodziny Rossnowskich. Porywająca, wciągająca i pełna emocji powieść!
Walka z przeciwieństwami losu, poszukiwanie własnej tożsamości, wybory dokonywane między rozumem a sercem – to wszystko czeka na kobiety z rodziny Rossnowskich. Porywająca, wciągająca i pełna emocji powieść! Książka z autografem autora.