Ewa Karwan-Jastrzębska

Ewa Karwan-Jastrzębska mieszka w Warszawie na starym Żoliborzu. Debiutowała Misiem Fantazym – baśnią, która doczekała się ekranizacji i jako seria trzynastu filmów animowanych zdobyła wiele międzynarodowych nagród. Pisarka ma w swoim dorobku powieści dla dorosłych oraz kilkanaście powieści dla dzieci i młodzieży. Są wśród nich: Przygody Feliksa Szczęśliwego i kota Ferdynanda, Hermes 9:10, Duchy w teatrze, Antykwariusz, Sobowtór, Misja Feniks, Misja Xibalba, cykl czterech powieści Ekspedycja o czarodziejkach W.I.T.C.H, Banda Michałka i seria Agata z placu Słonecznego: tom I Przybycie Agaty, tom II Agata i jeszcze Ktoś i tom III Agato, zostań! Jest też współautorką dwóch tomów opowiadań o przygodach Bolka i Lolka.

fot. © Julia Karwan-Jastrzębska

Magiczna niania nosi w sobie pamięć o słynnej Mary Poppins. W świecie Agaty nic nie jest zwyczajne, o czym doskonale wiedzą mali bohaterowie opowieści.
Przygody dzieci z Fortecznej prowadzą nas do magicznego świata, który istnieje tuż obok nas. Opowieść o niani Agacie pozwala czytelnikom w ten świat uwierzyć.
Historia przygód pięciorga rodzeństwa wyrasta z tradycji światowej prozy dla dzieci. Literacki język opowieści na długo zapada w pamięć czytelnika.