Robert Waliś

Robert Waliś urodził się w 1979 roku. Ukończył wydział anglistyki na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizując się w literaturze brytyjskiej. Od 2008 roku skupia się na tłumaczeniu beletrystyki; jak dotąd drukiem ukazało się blisko trzydzieści przełożonych przez niego powieści oraz zbiorów opowiadań. Najczęściej przekłada literaturę sensacyjną, książki dla młodzieży oraz nieszablonową fantastykę. Najmilej wspomina pracę nad tłumaczeniem prozy Jeffreya Forda, a także nad klasycznymi dziełami science fiction takich autorów jak Sheri Tepper czy Walter Tevis. W wolnych chwilach najbardziej lubi czytać, oglądać filmy oraz słuchać muzyki, najczęściej jej ekstremalnych odmian. Mieszka w podwarszawskim Brwinowie z żoną i dwoma synami.

fot. Z archiwum prywatnego

Tłumaczone
książki

Kim naprawdę była Marilyn Monroe?
Zawrzyj pokój z jedzeniem! Uwolnij się na zawsze od chronicznej diety i odkryj na nowo przyjemność jedzenia.
Błyskotliwy chemik wyjaśnia, co nauka może powiedzieć o składnikach produktów, które codziennie spożywamy, wdychamy i wcieramy w nasze ciała.
Dzikie serce to nietypowa opowieść o miłości i niesamowity horror – jak połączenie sióstr Brontë ze Stephenem Kingiem - John Irving
Kim naprawdę była Marilyn Monroe?
Doskonałe połączenie powieści historycznej i romansu. Serial na podstawie powieści na antenie TVP1.
II tom powieści, na podstawie której powstał turecki serial kostiumowy wyświetlany w TVP.
Powieść, na podstawie której powstał turecki serial kostiumowy wyświetlany w TVP.
Pierwsza tak wnikliwa biografia Meryl Streep
Mroczne rodzinne sekrety, namiętności i konflikty klasowe w egzotycznej scenerii kolonialnych Indii
Kryminalna intryga w cieniu walki kobiet o prawa wyborcze.
Historia największego skandalu w historii Federalnego Biura Śledczego. Od 9 października w kinach, a w roli głównej Johnny Depp.