Aga Zano

Aga Zano - tłumaczka z angielskiego, publicystka, copywriterka, recenzentka. Studiowała na warszawskim MISH i Akademii Teatralnej, następnie stypendystka Queen’s University of Belfast i University of Edinburgh. Przez dwa lata poznawała branżę wydawniczą od strony sprzedaży praw w agencji literackiej. Tłumaczy literaturę popularną i non-fiction, a w wolnych chwilach zajmuje się przekładem najnowszych polskich sztuk teatralnych na angielski. Mieszka w Warszawie.

Tłumaczone
książki

Pierwszy na polskim rynku zbiór wszystkich opowiadań Sylvii Plath. Wśród nich odnalezione niedawno – i nietłumaczone dotąd na polski – opowiadanie „Mary Ventura i dziewiąte królestwo”.
#NAJNAJMAMA Na Instagramie autentyczna i szczera do bólu. Za to pokochały ją tysiące. Jak wiele zrobi dla popularności?
Poradnik o tym, jak nie dać się pożreć stresowi i żyć pełnią życia.
Laureat Nagrody Nobla Paul Nurse przybliża pięć filarów biologii: komórkę, gen, ewolucję poprzez dobór naturalny, życie jako chemię, życie jako informację. Dzięki tej książce zrozumiemy czym jest życie!
Prawdziwe obrazki z życia seksualnego kobiet. Szczere i nieocenzurowane.
Gary Small jest w tej książce niczym doktor House psychiatrii - szuka, diagnozuje, nie poddaje się i pomaga - dr Joanna Heidtman
Zamiana mieszkania miała być remedium na małżeńskie problemy... "Fantastyczny thriller, pełen napięcia i zwrotów akcji' - Lee Child
Kto kogo zwodzi? Opowieść o pożądaniu, rywalizacji i zemście. Film Sofii Coppoli od 1 września w kinach.