Milena Skoczko-Nakielska

Milena Skoczko-Nakielska – rocznik 1973. Absolwentka Skandynawistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Mimo perswazji otoczenia, żeby zająć się językiem szwedzkim, od lat konsekwentnie zakochana w Norwegii. Z równym entuzjazmem tłumaczy kryminały co literaturę dziecięcą czy popularno-naukową. Perfekcjonistka w pracy i życiu prywatnym, nie znosi działań na pół gwizdka. Przywiązuje się do ludzi i miejsc; każde wakacje spędza w ukochanej Jastarni, ale marzy o podróży na Przylądek Północny. Dumna mama licealisty Michała. Nie pali i nie pije kawy. Uzależniona od herbaty. Ma rękę do dzieci i kwiatów. Stroni od rozmów o niczym i wystawnych imprez. Drzemie w niej angielska dusza: dom to jej królestwo. W wolnych chwilach projektuje okolicznościowe kartki i piecze pierniczki. Rozważna i romantyczna.

Tłumaczone
książki

Jeśli mamy przetrwać jako gatunek, musimy chronić jedną z naszych najbardziej ludzkich cech – kreatywność.
Są tu opowieści o psach bogów i czarownic, o tym, jak pies podarował człowiekowi ogień, o kobiecie, która poślubiła psa oraz saga o psie, który został królem. Są tu psy niebiańskie, baśniowe i piekielne, a także masa przykładów psiej mowy.
Nowa książka autorki bestsellera „Mózg rządzi”.
Niezapomniana książka o pamięci, z której dowiadujemy się, jak mózg w niemal magiczny sposób wydobywa informacje i odtwarza chwile z naszego życia.
Rewolucyjny przewodnik, dzięki któremu zrozumiecie matematykę.
Książka o mózgu, która zachwyciła Norwegów i sprzedawała się lepiej niż nowa powieść Nesbø.