Olga Mysłowska

Olga Mysłowska – urodzona w 1984 roku kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka. Jako śpiewaczka operowa specjalizuje się w wykonywaniu muzyki barokowej i jest zapraszana do prawykonań utworów muzyki współczesnej. Umiejętności wokalne doskonaliła m. in. u Olgi Pasiecznik, Paula Esswooda, Jamesa Oxleya i Alison Pearce.


Związana ze sceną muzyki alternatywnej, jest współzałożycielką zespołów Polpo Motel i Frozen Bird. Regularnie współpracuje też z teatrem, jako kompozytorka („Dzienniki” reż. Mikołaj Grabowski), wokalistka („Opis Obyczajów III” reż. Mikołaj Grabowski), a także nauczycielka śpiewu („Werter” reż. Michał Borczuch, „Nocny Portier” reż. Łukasz Chotkowski). Ma na swoim koncie występy zarówno na salach koncertowych (Filharmonia Narodowa, Polskie Radio) jak i festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą (Open'er, OFF Festival, Yach Film, Transvizualia, Lille 3000 i in.) oraz teatralnych (Złota Maska, Boska Komedia, Opolskie Konfrontacje Teatralne, Kontrapunkt i in.). Szczególnie ceni sobie pracę przy nietypowych projektach na pograniczu muzyki, teatru i performance'u, jak „Fuga na Telegrafy” (reż. Łukasz Chotkowski) czy „Opera Kolejowa” (reż. Grzegorz Laszuk).

Tłumaczone
książki

Wstrząsający komiks, opowiadający prawdziwą historię byłej więźniarki obozu Ravensbrück, Francine Rivollier. Szczery i brutalny obraz wojennej rzeczywistości na długo pozostaje w pamięci czytelników.
Jaskrawożółte papugi, subtelna czapla biała, flaming karmazynowy – dzisiaj rysunki dziewiętnastowiecznego malarza i naukowca zdobią nasze domy. Fascynująca biografia człowieka, którego pasja przerodziła się w obsesję.
Niezwykłe losy niezależnej kobiety i bezkompromisowej artystki. Życie Artemizji Gentileschi zapisane w obrazach na kartach znakomitej powieści graficznej.