Fabien Grolleau

Fabien Grolleau urodził się w 1972 roku we francuskim Cholet. Jego matka twierdzi, że nauczył się czytać sam wertując odpowiednio długo komiksy o przygodach Tintina. W dzieciństwie wymyślał historie z udziałem zabawek z „Gwiezdnych wojen”, potem przerzucił się na grę w Dungeons & Dragons. Komiks zostawił tylko na chwilę, na czas studiów na architekturze, których dyplom uzyskał.  

Do komiksu wrócił, gdy odkrył nową falę francuskich autorów wydawanych przez słynną oficynę L’association. W 2003 roku  wspólnie z Thierrym Bedoutem założył wydawnictwo Vide Cocagne, którym zajmuje się do dzisiaj.

W 2010 roku w kolekcji „Shampooing” wydawnictwa Delcourt ukazał się jego album „Masque du Fantôme”, którego pozytywne przyjęcie ostatecznie przekonało go, że warto porzucić architekturę na rzecz komiksu. Od tamtej chwili stale współpracuje z wieloma rysownikami i wydawcami.

Jaskrawożółte papugi, subtelna czapla biała, flaming karmazynowy – dzisiaj rysunki dziewiętnastowiecznego malarza i naukowca zdobią nasze domy. Fascynująca biografia człowieka, którego pasja przerodziła się w obsesję.
Wyruszcie razem z Darwinem w fascynującą podróż w najdalsze zakątki świata. Odwiedźcie tropikalne lasy i pełne życia wody oceanów. Uznane dzieło autorów komiksu „Audubon. Na skrzydłach świata”.