Karolina Iwaszkiewicz

Karolina Iwaszkiewicz - 1980. Magistra filozofii. Od 2016 redaktorka prowadząca w Wydawnictwie Dwie Siostry, przedtem w Wydawnictwie W.A.B. Tłumaczka z angielskiego, redaktorka, korektorka. W wolnych chwilach biega, prowadzi bloga, zbiera dziwne słowa, zdania i warzywa. Weganka, ateistka, apostatka, cyklistka. Mieszka w Warszawie z mężem i trzema kotami. Jako tłumaczka zadebiutowała w 2013 roku przekładem tekstów Stefana Themersona w „Literaturze na Świecie".

fot. © Adam Pluszka

 

Tłumaczone
książki

Tajemnicze okoliczności kolejnego śmiertelnego wypadku młodej dziewczyny wstrząsają życiem małego miasteczka... Czy morderca jest wciąż na wolności? Nowy thriller autora bestsellera „W dół”.
Komiksy, które rozbawią zarówno tych, którzy nie wiedzą nic o Pitagorasie i tych, którzy opłakują kolejną awarię Wielkiego Zderzacza Hadronów.
To idealna książka dla tych, którzy chcą zadbać o swoje relacje, i dla tych, którym trudno przeskoczyć różnice światopoglądowe
Imponujący debiut nigeryjskiej pisarki. Adebayo pisze o miłości, stracie i wybaczeniu nie tylko z niezwykłym wdziękiem, ale także z autentyczną mądrością.
„Zamiast jechać na koniec świata, wyjdź na pobliską łąkę. Dave Goulsson zabiera nas na safari po mikrokosmosie. Fascynująca przygoda”. - Paulina Reiter, Wysokie Obcasy, prywatnie – działkowiczka
Koszmar w rodzaju tych, o których słyszy się w telewizji, ale które zwykle przydarzają się innym.
Pierwszy tom serii kryminałów z detektywem Costą. Świetnie skonstruowana intryga, fascynujący bohaterowie, sugestywny obraz bocznych uliczek Rzymu i najmroczniejszych zaułków Watykanu.