Karolina Iwaszkiewicz

Karolina Iwaszkiewicz (ur. 1980) - z wykształcenia magister filozofii; przez ponad pięć lat redaktor prowadząca w Wydawnictwie W.A.B., od maja 2016 redaktor prowadząca w Wydawnictwie Dwie Siostry. Tłumaczka z angielskiego i redaktorka; okazjonalnie projektantka ekslibrisów i tatuaży, ilustratorka i rysowniczka map, w wolnych chwilach blogerka i fotoamatorka. Mieszka w Warszawie z mężem i trzema kotami. Jako tłumaczka zadebiutowała w 2013 roku przekładem tekstów Stefana Themersona w „Literaturze na Świecie”.

fot. © Adam Pluszka

Tłumaczone
książki

Pierwszy tom serii kryminałów z detektywem Costą. Świetnie skonstruowana intryga, fascynujący bohaterowie, sugestywny obraz bocznych uliczek Rzymu i najmroczniejszych zaułków Watykanu.
Koszmar w rodzaju tych, o których słyszy się w telewizji, ale które zwykle przydarzają się innym.
„Zamiast jechać na koniec świata, wyjdź na pobliską łąkę. Dave Goulsson zabiera nas na safari po mikrokosmosie. Fascynująca przygoda”. - Paulina Reiter, Wysokie Obcasy, prywatnie – działkowiczka
Imponujący debiut nigeryjskiej pisarki. Adebayo pisze o miłości, stracie i wybaczeniu nie tylko z niezwykłym wdziękiem, ale także z autentyczną mądrością.
To idealna książka dla tych, którzy chcą zadbać o swoje relacje, i dla tych, którym trudno przeskoczyć różnice światopoglądowe