Màxim Huerta

Màxim Huerta Hernández (urodzony w 1971 roku w Utiel) jest dziennikarzem, członkiem hiszpańskiej Akademii Nauk i Sztuk Telewizyjnych (Academia de las Ciencias y las Artes de la Televisión), współpracuje z czasopismami „Vanidad” i „Divinity”.

Po studiach na Uniwersytecie San Pablo CEU w Walencji pracował w lokalnym radiu i prasie, następnie w walenckiej telewizji Canal 9, a od 1999 roku zaczął pracować w Telecinco (kanale o zasięgu ogólnokrajowym) – stanął tam na czele zespołu wiadomości regionalnych dla wspólnoty autonomicznej Walencji. W tym samym roku awansował na stanowisko prezentera głównego serwisu informacyjnego Informativos Telecinco, którym był przez następne pięć lat. W tym czasie prowadził audycję La noche temática de los juegos de rol, a także programy informacyjne. W 2005 roku dołączył do grona prezenterów El programa de Ana Rosa, magazynu prowadzonego przez popularną dziennikarkę Anę Rosę Quintanę. Został też jednym z gospodarzy audycji Queremos hablar w Punto Radio.

Sklep w Paryżu to jego trzecia książka. Opublikowane wcześniej Que se la última vez... i El susurro de la caracola (dotychczas niewydane w Polsce), odniosły duży sukces zarówno wśród krytyki, jak i czytelników.

fot.© Rai Robledo

 

Ta historia wydarzyła się naprawdę. Wystarczy chwila, by zacząć wszystko od nowa.
Trzy Hiszpanki mieszkające w Paryżu – ich przyjaźń i tęsknota za miłością.