David Young

David Young urodził się w okolicach brytyjskiego Kingston upon Hull. Porzucił studia przyrodnicze na Uniwersytecie Bristolskim i przeniósł się na studia humanistyczne. Żeby przeżyć, zajmował się czyszczeniem promowych toalet i kierował ciężarówką rozwożącą mięso. W końcu zajął się dziennikarstwem – pisał dla gazet lokalnych, później dla agencji informacyjnych w Londynie, wreszcie dla newsroomów międzynarodowych stacji radiowych i telewizyjnych. Zadebiutował powieścią Stasi i dziecko (Marginesy 2016), która spotkała się ze znakomitym przyjęciem i otrzymała wiele nominacji do ważnych nagród, w tym do nagrody Theakston’s Old Peculier Crime Novel of the Year, a „The Times” uznał ją za Książkę Miesiąca.

Fot. © Simon Bohrsmann

Porucznik Karin Müller jedzie w okolice Muru, żeby zbadać ciało zamordowanej nastolatki. Na miejscu uświadamia sobie jednak, że coś tu nie gra. Dziewczyna uciekała, to prawda – tyle że nie na Zachód. Wprost przeciwnie.
Mistrzowsko odmalowana klaustrofobiczna atmosfera czasów komunistycznych we wschodnich Niemczech. Intrygujący, zasysający wręcz kryminał.