Krzysztof A. Zajas

Krzysztof A. Zajas – literaturoznawca, kulturoznawca, tłumacz, profesor polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor znakomitej kryminalnej „trylogii grobiańskiej”: Ludzie w nienawiści (2014), Mroczny krąg (2015) oraz Z otchłani (2016), a także doskonale przyjętej powieści Oszpicyn (Marginesy 2017), nominowanej do Nagrody Wielkiego Kalibru. Pierwszy tom „trylogii pomorskiej”, Wiatraki, ukazał się nakładem Marginesów w 2018 roku i zdobył tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca. Jego ulubionym pisarzem jest Stephen King i podobnie jak jego mistrzowi przyświeca mu zasada: książka ma być do czytania.

„Przerażający dreszczowiec, który nie da ci zasnąć. Dopóki nie przeczytasz go do końca” - Wojciech Chmielarz.
Najlepsi inspektorzy krakowskiej policji – Krzycki i Bałyś – mierzą się z makabrycznymi zbrodniami na Pomorzu. Efektowny początek trylogii pomorskiej.
W drugiej części trylogii pomorskiej Andrzej Krzycki i Lucek Bałyś zabiorą Was na emocjonalną przejażdżkę, z której nie wszyscy wyjdą żywi. A w tle wciąż słychać wiatraki... - Adam Szaja, smakksiazki.pl
Krzycki i Bałyś wracają na Pomorze, z wraz z nimi dawne koszmary, sięgające czasów wojny. Finał trzymającej w napięciu trylogii pomorskiej.