Kaja Gucio

Kaja Gucio - z wykształcenia filolożka angielska i kulturoznawczyni. Tłumaczka pisemna i konferencyjna, autorka artykułów naukowych i recenzji. Przełożyła na język angielski kilka monografii (m.in. kilka pozycji poświęconych dziejom getta łódzkiego i warszawskiego) oraz kilkadziesiąt szerszych opracowań z dziedziny historii, socjologii, historii sztuki i literaturoznawstwa. Polskie przekłady to głównie beletrystyka, poezja i literatura faktu. Żyje nadzieją, że kiedyś  jeszcze opanuje fiński.

Tłumaczone
książki

Serial na podstawie światowego bestsellera. W rolach głównych: Anna Próchniak, Jonah Hauer-King, Melanie Lynskey i Harvey Keitel. Muzykę napisali zdobywca Oscara Hans Zimmer (Incepcja, Interstellar, Diuna) i Kara Talve.
Dwie kobiety. Jedno życie. Obie nie mogą mieć...  Thriller o porywającej fabule, skomplikowanych bohaterach i zwrotach akcji podnoszących ciśnienie. Nie będziesz w stanie go odłożyć!
Po raz pierwszy, to najsłynniejsze opowiadanie na świecie, przełożyła na polski kobieta. Kaja Gucio!
Kontynuacja „Tatuażysty z Auschwitz”. Historia Cilki Klein, którą Lale Sokolov nazwał najdzielniejszym człowiekiem, jakiego spotkał w życiu.
Obietnica bycia razem. Nierozerwalna więź. Miłość, nadzieja i oddanie. Zakończenie bestsellerowej trylogii, której początek dał „Tatuażysta z Auschwitz”.
Jaskinie, groby, opuszczone tunele i bunkry, podziemne miasta... – odkryj fascynujący świat pod powierzchnią ziemi.
Jak powstał bestseller „Tatuażysta z Auschwitz" - ... są historie, których trzeba wysłuchać i przekazać dalej, a zwykła rozmowa może odmienić życie...
Kontynuacja „Tatuażysty z Auschwitz”. Historia Cilki Klein, którą Lale Sokolov nazwał najdzielniejszym człowiekiem, jakiego spotkał w życiu.
Zbiór słodko-gorzkich opowiadań autora stawianego w pierwszym szeregu pisarzy kanadyjskich, obok Timothy’ego Findleya, Margaret Atwood i Alice Munro.
Prawdziwa historia Lalego Sokołowa, który tatuował więźniów w Auschwitz.
Kiedy twoje życie dosłownie wisi na włosku, dobrze wiedzieć, kto zawiązał węzeł liny.
Rewolucyjny poradnik dla tych, którzy chcą szukają motywacji, by zrealizować swoje cele!
Prawdziwa historia Lalego Sokołowa, który tatuował więźniów w Auschwitz.