Emilia Skowrońska

Emilia Skowrońska – tłumaczka z języka angielskiego i niemieckiego. Autorka blisko stu pięćdziesięciu przekładów. Tłumaczy m.in. poradniki, literaturę popularnonaukową (Johann Hari, Rutger Bregman), literaturę młodzieżową i dziecięcą, fantastykę (Anne Bishop, Mary Pearson, Rachel E. Carter, A.C. Gaughen), kobiecą (Nora Roberts, Sally Hepworth, J. Daniels, Audrey Carlan, Pepper Winters), thrillery i kryminały (Robert Bryndza, Max Bentow, Rachel Abbott). Przekłada również książki o tematyce historycznej i religijnej. Członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Literatury, wykładowczyni PTWK.
Prywatnie żona, matka dwóch córek, pańcia psa i kota, mieszka pod Łodzią. Kiedy nie pracuje (a zdarza się to niezwykle rzadko), włóczy się po podłódzkich lasach i próbuje oczyścić umysł.

Fot. Z archiwum prywatnego

Tłumaczone
książki

Bestseller „New York Timesa”, „Sunday Timesa” i Amazona. Tina Brown odkrywa afery, romanse, zdrady i rozgrywki o władzę, które są udziałem brytyjskiej rodziny królewskiej od przeszło dwudziestu pięciu lat.
Książka, która wpłynęła na życie wielu ludzi. Diana przyczyniła się do zmiany wizerunku monarchii brytyjskiej, jako pierwsza szczerze pokazywała to, co było skrywane za fasadą. O tym mówił świat! Nowe wydanie w oryginalnej okładce.
Reportaż o kanadyjskim rasizmie i cierpieniu rdzennych mieszkańców. Ta książka Was oburzy! Kanadyjski bestseller, na liście stu najlepszych książek dziennika „The Globe and Mail”.
Piękna historia o silnej kobiecie i odważnym mężczyźnie, który ją pokochał.
Niezwykła biografia dwóch fascynujących kobiet. Andrew Morton analizuje życie tych jakże różnych sióstr – jednej pełnej obowiązku i odpowiedzialności, drugiej pełnej buntu i niezgody.
Kiedy w wyniku brutalnego ataku Clementine traci pamięć, musi zacząć wszystko od nowa. Pragnie dowiedzieć się, kim była i dlaczego dokonywała takich a nie innych życiowych wyborów.
Porywający thriller psychologiczny o kobiecie, która uważa, że uciekła przed brutalnym morderstwem sprzed lat. Ale czy ktoś jej w to uwierzy?
Taka sama Erica Spindler
Historia kobiety, która nadała ludzką twarz rodzinie królewskiej i zapłaciła za to najwyższą cenę.