Anna Pol

Anna Pol ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie mieszka i pracuje. Wraz z mężem Pawłem wychowuje trójkę dzieci i dwa koty.

Od 2005 roku zaprojektowała blisko siedemset okładek książkowych, pracując między innymi dla wydawnictw: Marginesy, W.A.B., Wydawnictwo Literackie, Znak, Czytelnik, Prószyński i S-ka, Wielka Litera, Nasza Księgarnia, Muza, Egmont, Kropka. Stworzyła okładki do biografii popularnych artystów m.in. Anny Dymnej, Wiesława Gołasa, Tove Jansson, Johna Lennona, Chrisa Niedenthala, Grażyny Hase, Brigitte Bardot, czy Fridy Kahlo.
Wśród autorów książek do których projektowała okładki są: Sylvia Plath, Doris Lessing, Sarah Waters, Simone de Beauvoir, Janusz Majewski, Teresa Torańska, Czesław Miłosz, Jürgen Thorwald, Thomas Bernhard, Sándor Márai.

Poza projektowaniem okładek zajmuje się malarstwem i ilustracją, od kilku lat razem z Marianną Sztymą i Magdą Wolną tworzy kolektyw artystyczny, w ramach którego powstają autorskie kolekcje ceramiki i tkanin.

Jest laureatką wielu nagród. Wśród nich znalazły się tytuły Marginesów: Nasierowska Zofii Turowskiej, Zawód: fotograf Chrisa Niedenthala i Gajos Elżbiety Baniewicz zdobyły „Pióro Fredry” za „umiejętne i nowatorskie połączenie obrazu i słowa”.

Powiązane
książki

Młody pisarz David spędza miesiąc miodowy z piękną żoną Catherine na francuskiej Riwierze. Ich relacja komplikuje się, gdy poznają Maritę, a Catherine coraz odważniej bada swoją tożsamość seksualną.
Hemingway, jakiego nie znacie! Przezabawna parodia i przejmująca opowieść o niespełnieniu. Wyczekiwana powieść, której od lat nie było na polskim rynku.
Przepisy na pyszne dania, które pomogą bezboleśnie wprowadzić warzywa i owoce do rodzinnej diety.
Książka uhonorowana została tytułem KSIĄŻKI ROKU przez Polską Sekcję IBBY.
Historia przygód pięciorga rodzeństwa wyrasta z tradycji światowej prozy dla dzieci. Literacki język opowieści na długo zapada w pamięć czytelnika.
Przygody dzieci z Fortecznej prowadzą nas do magicznego świata, który istnieje tuż obok nas. Opowieść o niani Agacie pozwala czytelnikom w ten świat uwierzyć.
Magiczna niania nosi w sobie pamięć o słynnej Mary Poppins. W świecie Agaty nic nie jest zwyczajne, o czym doskonale wiedzą mali bohaterowie opowieści.
Połączenie mistrzowskich przepisów kulinarnych z przepisem na szczęśliwe życie. Książka pobudzająca apetyt i przynosząca radość.