Ewa Penksyk-Kluczkowska

Ewa Penksyk-Kluczkowska – ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim oraz Podyplomowe Studia Skandynawistyczne na tej samej uczelni. Była redaktor naczelną wydawnictwa Phantom Press International, stworzyła serwis ksiazki.wp.pl, pracowała w wydawnictwie słowo/obraz terytoria. Tłumaczy książki od 1993 roku. Przetłumaczyła ich ponad 80, zredagowała kilkaset. Nagrodzona przez „Magazyn Literacki Książki” za przekład książki Zanim zasnę SJ Watsona. Tłumaczyła m.in. Paula Beatty’ego, Hishama Matara, Davida Hewsona, Jamesa Ellroya, P.D. James, a także scenariusze Quentina Tarantino.

fot. z archiwum prywatnego

Tłumaczone
książki

Powieść o malajskiej matce, która podczas II wojny światowej nieoczekiwanie staje się szpiegiem najeżdżających sił japońskich. Jej mroczny sekret wystawi na próbę rodzinne więzi. Bestseller w USA.
Wybitny debiut! Niezwykły obraz zwykłych ludzi popełniających błędy i mimo tego odnajdujących drogę do siebie. „Altruiści" to słodko-gorzka opowieść o znaczeniu rodziny i relacjach z bliskimi.
Gdy tajemnice z przeszłości jednej osoby niszczą rodzinę… Thriller, który podbił serca czytelników na całym świecie – ponad milion sprzedanych egzemplarzy!
Zabawna, wzruszająca i pokrzepiająca opowieść o ojcu i synu, którzy na nowo budują więź w najbardziej nieprawdopodobnych okolicznościach i wspólnie przechodzą żałobę po stracie najbliższej im obu osoby.
Nowy kryminał Petera Swansona. Piekielnie inteligentna opowieść o obsesji, zdradzie i morderstwie dokonanym z zimną krwią.
Kobieta w śpiączce. Mężczyzna, który mógłby ją ocalić. Gdyby tylko był w stanie mówić.
Zniewalająca powieść, o tym, jak nas prześladują przemilczane historie – i o historiach, które sobie opowiadamy, aby przetrwać.
Od upadku z dachu po odkrycie tajemnic międzynarodowej siatki szpiegowskiej! Znany z serialu „Grantchester” ksiądz-detektyw znów na tropie.
Nowe miasto, nieznani ludzie, morderstwo za ścianą… Komu zaufać, gdy KAŻDY JEJ STRACH staje się coraz bardziej realny? Powieść autora bestsellera „Czasem warto zabić” - wkrótce film Agnieszki Holland.
Jak to się dzieje, że skromny młody proboszcz w niewielkim Grantchester zamienia się w detektywa, którego nie powstydziłaby się Agatha Christie? Oczywiście przypadkiem…
Wkrótce film Agnieszki Holland na podstawie powieści.
Porwana dziewczynka, gry polityczne, służby specjalne i wyścig z czasem w kolejnej mistrzowskiej powieści Hewsona.
Intrygi, miłość, tajemnice i królewskie dwory. W świecie wielkiej polityki wszystko, nawet umiejętności cukiernika, może posłużyć za narzędzie do osiągnięcia celu. Szczególnie, gdy zna się recepturę wytwarzania lodów.
Wciągający thriller dla fanów serialu „The Killing” i nie tylko.
Domek dla lalek to kolejna mroczna i nastrojowa powieść autora Dochodzenia.
Opowieść o życiu najpiękniejszej księżnej współczesnej monarchii.
Antoine de Saint-Exupéry i historia jego miłości. Znakomita powieść o namiętnościach, Małym Księciu i procesie twórczym. Świat lat czterdziestych i szalony Nowy Jork.
„Dochodzenie 3” oparte zostało, podobnie jak poprzednie tomy, na motywach scenariusza najlepszej produkcji kryminalnej ostatnich lat – serialu „Dochodzenie”.
Powieść oparta na motywach scenariusza najlepszej produkcji kryminalnej ostatnich lat – serialu „Dochodzenie”. Jeszcze ostrzejsza i bardziej nieprzewidywalna – Sarah Lund powraca!
Powieść „Dochodzenie” została oparta na motywach scenariusza najlepszej produkcji kryminalnej ostatnich lat – serialu „The Killing”.
Opowieść o najbardziej intrygującej postaci francuskiej piosenki, autorze skandali obyczajowych i fascynującym kreatorze stylu życia bohemy lat 60-tych.