Ewa Penksyk-Kluczkowska

Ewa Penksyk-Kluczkowska ur. 1968. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Tłumaczy książki od 1993 roku, jeszcze dłużej redaguje. Na swej drodze zawodowej ma przygody szalone (Phantom Press International), szacowne (słowo/obraz terytoria) i szalenie pionierskie (ksiazki.wp.pl). Pępek jej świata to mąż i dwóch synów, urozmaiceni czterema kotami. Najbardziej lubi tłumaczyć takie książki, przez które nie może spać. Ostatnio jej duszę pożarła Sarah Lund.

fot. z archiwum prywatnego

Tłumaczone
książki

Zabawna, wzruszająca i pokrzepiająca opowieść o ojcu i synu, którzy na nowo budują więź w najbardziej nieprawdopodobnych okolicznościach i wspólnie przechodzą żałobę po stracie najbliższej im obu osoby.
Nowy kryminał Petera Swansona. Piekielnie inteligentna opowieść o obsesji, zdradzie i morderstwie dokonanym z zimną krwią.
Kobieta w śpiączce. Mężczyzna, który mógłby ją ocalić. Gdyby tylko był w stanie mówić.
Zniewalająca powieść, o tym, jak nas prześladują przemilczane historie – i o historiach, które sobie opowiadamy, aby przetrwać.
Od upadku z dachu po odkrycie tajemnic międzynarodowej siatki szpiegowskiej! Znany z serialu „Grantchester” ksiądz-detektyw znów na tropie.
Nowe miasto, nieznani ludzie, morderstwo za ścianą… Komu zaufać, gdy KAŻDY JEJ STRACH staje się coraz bardziej realny? Powieść autora bestsellera „Czasem warto zabić” - wkrótce film Agnieszki Holland.
Jak to się dzieje, że skromny młody proboszcz w niewielkim Grantchester zamienia się w detektywa, którego nie powstydziłaby się Agatha Christie? Oczywiście przypadkiem…
Wkrótce film Agnieszki Holland na podstawie powieści.
Porwana dziewczynka, gry polityczne, służby specjalne i wyścig z czasem w kolejnej mistrzowskiej powieści Hewsona.
Intrygi, miłość, tajemnice i królewskie dwory. W świecie wielkiej polityki wszystko, nawet umiejętności cukiernika, może posłużyć za narzędzie do osiągnięcia celu. Szczególnie, gdy zna się recepturę wytwarzania lodów.
Wciągający thriller dla fanów serialu „The Killing” i nie tylko.
Domek dla lalek to kolejna mroczna i nastrojowa powieść autora Dochodzenia.
Opowieść o życiu najpiękniejszej księżnej współczesnej monarchii.
Antoine de Saint-Exupéry i historia jego miłości. Znakomita powieść o namiętnościach, Małym Księciu i procesie twórczym. Świat lat czterdziestych i szalony Nowy Jork.
„Dochodzenie 3” oparte zostało, podobnie jak poprzednie tomy, na motywach scenariusza najlepszej produkcji kryminalnej ostatnich lat – serialu „Dochodzenie”.
Powieść oparta na motywach scenariusza najlepszej produkcji kryminalnej ostatnich lat – serialu „Dochodzenie”. Jeszcze ostrzejsza i bardziej nieprzewidywalna – Sarah Lund powraca!
Powieść „Dochodzenie” została oparta na motywach scenariusza najlepszej produkcji kryminalnej ostatnich lat – serialu „The Killing”.
Opowieść o najbardziej intrygującej postaci francuskiej piosenki, autorze skandali obyczajowych i fascynującym kreatorze stylu życia bohemy lat 60-tych.