Ewa Penksyk-Kluczkowska

Ewa Penksyk-Kluczkowska ur. 1968. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. Tłumaczy książki od 1993 roku, jeszcze dłużej redaguje. Na swej drodze zawodowej ma przygody szalone (Phantom Press International), szacowne (słowo/obraz terytoria) i szalenie pionierskie (ksiazki.wp.pl). Pępek jej świata to mąż i dwóch synów, urozmaiceni czterema kotami. Najbardziej lubi tłumaczyć takie książki, przez które nie może spać. Ostatnio jej duszę pożarła Sarah Lund.

fot. z archiwum prywatnego

Tłumaczone
książki

Opowieść o najbardziej intrygującej postaci francuskiej piosenki, autorze skandali obyczajowych i fascynującym kreatorze stylu życia bohemy lat 60-tych.
Powieść „Dochodzenie” została oparta na motywach scenariusza najlepszej produkcji kryminalnej ostatnich lat – serialu „The Killing”.
Powieść oparta na motywach scenariusza najlepszej produkcji kryminalnej ostatnich lat – serialu „Dochodzenie”. Jeszcze ostrzejsza i bardziej nieprzewidywalna – Sarah Lund powraca!
„Dochodzenie 3” oparte zostało, podobnie jak poprzednie tomy, na motywach scenariusza najlepszej produkcji kryminalnej ostatnich lat – serialu „Dochodzenie”.
Antoine de Saint-Exupéry i historia jego miłości. Znakomita powieść o namiętnościach, Małym Księciu i procesie twórczym. Świat lat czterdziestych i szalony Nowy Jork.
Opowieść o życiu najpiękniejszej księżnej współczesnej monarchii.
Domek dla lalek to kolejna mroczna i nastrojowa powieść autora Dochodzenia.
Wciągający thriller dla fanów serialu „The Killing” i nie tylko.
Intrygi, miłość, tajemnice i królewskie dwory. W świecie wielkiej polityki wszystko, nawet umiejętności cukiernika, może posłużyć za narzędzie do osiągnięcia celu. Szczególnie, gdy zna się recepturę wytwarzania lodów.
Porwana dziewczynka, gry polityczne, służby specjalne i wyścig z czasem w kolejnej mistrzowskiej powieści Hewsona.
Wkrótce film Agnieszki Holland na podstawie powieści.
Jak to się dzieje, że skromny młody proboszcz w niewielkim Grantchester zamienia się w detektywa, którego nie powstydziłaby się Agatha Christie? Oczywiście przypadkiem…
Nowe miasto, nieznani ludzie, morderstwo za ścianą… Komu zaufać, gdy KAŻDY JEJ STRACH staje się coraz bardziej realny? Powieść autora bestsellera „Czasem warto zabić” - wkrótce film Agnieszki Holland.
Od upadku z dachu po odkrycie tajemnic międzynarodowej siatki szpiegowskiej! Znany z serialu „Grantchester” ksiądz-detektyw znów na tropie.
Zniewalająca powieść, o tym, jak nas prześladują przemilczane historie – i o historiach, które sobie opowiadamy, aby przetrwać.
Kobieta w śpiączce. Mężczyzna, który mógłby ją ocalić. Gdyby tylko był w stanie mówić.