Adam Pluszka

Adam Pluszka (ur. 1976) – poeta, prozaik, tłumacz, redaktor, krytyk literacki i filmowy. Maratończyk. Autor kilku tomów wierszy oraz prozy. Nominowany za tom wierszy Zestaw do besztań do Nagrody Poetyckiej Silesius i Nagrody Literackiej Gdynia. Tłumaczył między innymi Doris Lessing, Stefana Themersona, Esther Woolfson, Julię Blackburn, Johnny’ego Casha, Sue Townsend, Elizabeth Pisani i większość książek wydanych w stworzonej przez niego serii EKO. Mieszka w Warszawie z żoną i trzema kotami. Redaktor prowadzący w Wydawnictwie Marginesy.

 

fot.© Karolina Iwaszkiewicz

Tłumaczone
książki

Hemingway, jakiego nie znacie! Przezabawna parodia i przejmująca opowieść o niespełnieniu. Wyczekiwana powieść, której od lat nie było na polskim rynku.
Sugestywny i liryczny debiut, w którym nominowany do Oscara Elliot Page uchwycił uniwersalne ludzkie doświadczenie poszukiwania siebie i swojego miejsca w tym skomplikowanym świecie.
„Książka o tym, jak zgarnąć więcej TAK w świecie pełnym NIE.” Niezwykły przewodnik życiowy oparty na osobistych wspomnieniach hollywoodzkiej gwiazdy.
Uwaga, wstrząsające fakty o potędze natury!
Stań z jeżem nos w nos, spójrz mu prosto w oczy… Żadne inne dzikie zwierzę nie pozwoli Ci aż tak bardzo zbliżyć się do siebie.
Potęga liczb wprowadzi dzieci w fascynujący świat liczb i wyjaśni, jak pomagają nam w codziennym życiu.
Potęga liczb Isabel Thomas, Robert Klanten, Maria-Elisabeth Niebius, Raphael Honigstein
Komiksy, które rozbawią zarówno tych, którzy nie wiedzą nic o Pitagorasie i tych, którzy opłakują kolejną awarię Wielkiego Zderzacza Hadronów.
„Zapaszki” to zabawne, zaskakujące i naukowe spojrzenie na zmysł węchu!
Zapaszki Clive Gifford
Przebiegłe, chytre, okrutne… Czy aby na pewno? Ta książka wyjaśnia skomplikowaną relację ludzi z tymi smukłymi zwierzętami o przenikliwym spojrzeniu i spektakularnej kicie.
Zwierzęta na swój sposób nieustannie proszą nas, żebyśmy je traktowali lepiej, albo dali im spokój. Co by nam powiedziały i o co zapytały, gdyby mogły mówić ludzkim językiem? Ta książka jest ich manifestem.
Opowieść o ptakach – mądrych i fascynujących zwierzętach, o których wciąż wiemy tak niewiele.
Opowieść o psach, które ratują ludzkie życie, w zamian żądając tylko miłości i pełnej miski.
„Jedna z najlepszych książek o przyrodzie wydanych w Polsce w ostatnich latach”. - Mikołaj Golachowski
Opowieść o najmniej znanym gatunku delfinów na świecie.
Bo czasami trzeba świni, żeby otworzyła nam oczy na to, co jest w życiu najważniejsze.