Agata Teperek

Agata Teperek (ur. 1988) – nosi ją po świecie (studiowała do tej pory w Niemczech, Finlandii, Szwecji i Estonii, a to jeszcze nie koniec), zdarza jej się być w kilku miejscach jednocześnie, czasem gubi się we własnym życiorysie, lubi lotniska i tylko czeka na turbulencje. Dla zasady nie wstaje przed wschodem słońca, nie pija kawy i nie jada skorupiaków. Uzależniona od zielonej herbaty, najchętniej pracuje w nocy. „Po pracy” chodzi do kina na nudne filmy, których nikt inny nie chce oglądać. Kulturoznawczyni i literaturoznawczyni, tłumaczy z języka niemieckiego i szwedzkiego – głównie teksty naukowe i autobiograficzne.

Tłumaczone
książki

Opowieść o przymusowych przesiedleniach Saamów, rdzennych mieszkańców północy Europy, przez wieki przemieszczających się z reniferami między letnimi i zimowymi pastwiskami. Jeden z mroczniejszych rozdziałów w historii Szwecji.
Ten przewodnik po świecie dzikich roślin może zmienić Twoje życie!
Powieść na 1. miejscu bestsellerów „New York Timesa”. Prawdziwa bomba! Serial na podstawie powieści już na Netflixie.
Życie sąsiadów obserwowanych przez okno jest niezwykle inspirujące dla samotnej pisarki. Ale czy uda się zapobiec nieszczęściu? I co jest prawdą a co wytworem wyobraźni?
Powieść o uwięzieniu między moralnością a pożądaniem. Jak daleko pójdziesz w swoich fantazjach?
Zimna i wyrachowana. Śledcza Leona na tropie grupy handlującej ludzkimi organami. Czy może działać bez emocji, gdy sprawa dotyczy jej samej?
Seks, narkotyki i przestępczy półświatek – Jens Lapidus odkrywa mroczne oblicze Sztokholmu. Mocne zakończenie bestsellerowej trylogii.
Niezapomniane Święta w wersji vege.
Paryż ożywa na kartach powieści. Zabawna i mądra historia o tym, jak coś nieoczekiwanego potrafi wywrócić do góry nogami przewidywalne życie.
Ten przewodnik po świecie dzikich roślin może zmienić Twoje życie!
Zielona spiżarnia to podpowiedź, jak się odnaleźć w świecie natury.
Nieszablonowa policjantka Leona powraca w nowej powieści i balansuje na granicy prawa, by wykryć sprawców ataku terrorystycznego.
Zapomnijcie o duńskim hygge, szwedzki lagom jest lepszy dla waszego zdrowia - “The Times”.
Świat, który jednych pozbawia szans, a innym daje ogromne profity.
Pierwszy tom cyklu o Leonie, intrygujący kryminał o zuchwałej przestępczości w deszczowym współczesnym Sztokholmie.