Piotr Zdanowicz

Piotr Zdanowicz – zajmuje się grafiką użytkową od 1992 (dyplom z ilustracji i typografii książkowej i plakatu w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu – dziś Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu). Autor opracowania kilku serii i ponad dwustu okładek dla: WBPiCAK w Poznaniu, Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, mini-serii okładek dla wydawnictwa Marginesy, plakatów Polskiego Teatru Tańca, WBPiCAK z Poznania. Zajmuje się też projektowaniem identyfikacji wizualnej (m.in.: Garvest, fundacja FAQRAK, Instytut Wzornictwa Przemysłowego). Żyje i pracuje (w czym mu skutecznie pomagają i przeszkadzają ukochane psy i koty) na dolnośląskiej wsi.

Powiązane
książki

W drugiej części trylogii pomorskiej Andrzej Krzycki i Lucek Bałyś zabiorą Was na emocjonalną przejażdżkę, z której nie wszyscy wyjdą żywi. A w tle wciąż słychać wiatraki... - Adam Szaja, smakksiazki.pl
Najlepsi inspektorzy krakowskiej policji – Krzycki i Bałyś – mierzą się z makabrycznymi zbrodniami na Pomorzu. Efektowny początek trylogii pomorskiej.
Rodzinna wyprawa kończy się zniknięciem ojca i córki. Co jest prawdą, a co tylko wytworem wyobraźni?
Nieślubna córka Gucciego o swoim ojcu, twórcy rodzinnej potęgi. Historia świata mody i ludzkich namiętności.
Mats Strandberg wie, jak się pisze thrillery. Gryzę paznokcie. Płaczę i śmieję się. Już nigdy więcej nie wsiądę na prom. - Åsa Larsson
„Przerażający dreszczowiec, który nie da ci zasnąć. Dopóki nie przeczytasz go do końca” - Wojciech Chmielarz.
Autor książek na podstawie serialu THE KILLING powraca z włoską serią! Zabawa, która zmieniła się w krwawą ceremonię…
Na czym polega religia Tołstoja? Dlaczego Cerkiew nałożyła na niego ekskomunikę? Jak wyglądały słynne wspólne spowiedzi ojca Jana? Czy istotnie był cudotwórcą, czy to tylko legenda? Na te i inne pytania odpowiada nowa powieść Pawieła Basińskiego.
Kryminał napisany na podstawie scenariusza cenionego serialu Telewizji Polskiej z Bogusławem Lindą.
W trakcie lektury miałam wrażenie, że oglądam film. Mroczny, trzymający w napięciu thriller – Katarzyna Bonda
Koszmar w rodzaju tych, o których słyszy się w telewizji, ale które zwykle przydarzają się innym.
„Wciąga bardziej niż Nesbø. Złowrogi bardziej niż Larsson. Mroczniejszy od Mankella. Dynamiczny skandynawski kryminał, w którym wszystko jest na swoim miejscu." - Tony Parsons
Porwana dziewczynka, gry polityczne, służby specjalne i wyścig z czasem w kolejnej mistrzowskiej powieści Hewsona.
Absolutny bestseller. Świetnie udokumentowana opowieść o ucieczce Tołstoja. Powieść drogi, thriller i dramat psychologiczny w jednym.
Wciągający thriller dla fanów serialu „The Killing” i nie tylko.
Pierwszy tom serii kryminałów z detektywem Costą. Świetnie skonstruowana intryga, fascynujący bohaterowie, sugestywny obraz bocznych uliczek Rzymu i najmroczniejszych zaułków Watykanu.
Gdy za jedną cebulkę tulipana płaci się fortunę, musi zdarzyć się zbrodnia.
Domek dla lalek to kolejna mroczna i nastrojowa powieść autora Dochodzenia.
Autor bestsellerowej serii kryminalnej Dochodzenie w kolejnej misternej odsłonie. Cmentarz tajemnic Davida Hewsona.