Anna Pol

Anna Pol ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie mieszka i pracuje. Wraz z mężem Pawłem wychowuje trójkę dzieci i dwa koty.

Od 2005 roku zaprojektowała blisko siedemset okładek książkowych, pracując między innymi dla wydawnictw: Marginesy, W.A.B., Wydawnictwo Literackie, Znak, Czytelnik, Prószyński i S-ka, Wielka Litera, Nasza Księgarnia, Muza, Egmont, Kropka. Stworzyła okładki do biografii popularnych artystów m.in. Anny Dymnej, Wiesława Gołasa, Tove Jansson, Johna Lennona, Chrisa Niedenthala, Grażyny Hase, Brigitte Bardot, czy Fridy Kahlo.
Wśród autorów książek do których projektowała okładki są: Sylvia Plath, Doris Lessing, Sarah Waters, Simone de Beauvoir, Janusz Majewski, Teresa Torańska, Czesław Miłosz, Jürgen Thorwald, Thomas Bernhard, Sándor Márai.

Poza projektowaniem okładek zajmuje się malarstwem i ilustracją, od kilku lat razem z Marianną Sztymą i Magdą Wolną tworzy kolektyw artystyczny, w ramach którego powstają autorskie kolekcje ceramiki i tkanin.

Jest laureatką wielu nagród. Wśród nich znalazły się tytuły Marginesów: Nasierowska Zofii Turowskiej, Zawód: fotograf Chrisa Niedenthala i Gajos Elżbiety Baniewicz zdobyły „Pióro Fredry” za „umiejętne i nowatorskie połączenie obrazu i słowa”.

Powiązane
książki

Dywany, gobeliny, zasłony, makaty…Obecne w każdym polskim domu. Katarzyna Jasiołek omawia wycinek wielkiej historii tkaniny.
Opowieść o losach kobiet pracujących na wsi i w mieście jako służące. Wszystkie harowały od świtu do nocy. Wszystkie marzyły o lepszym życiu.
W tej starej leśniczówce w samym sercu Europy – z początku bez prądu i wody – niezwykła para mieszkała ponad trzydzieści pięć lat: Simona Kossak i Lech Wilczek. Oboje byli przyrodnikami – do szaleństwa rozkochani w dzikiej przyrodzie.
Kompilacja dwudziestu siedmiu opowiadań Ernesta Hemingwaya spoza kanonicznej antologii 49 opowiadań stanowiąca dopełnienie dorobku noblisty w krótkiej formie.
Najpiękniejsze sfilmowane opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza. Nowe wydanie poprzedzone wstępem Janusza Majewskiego.
Tom zawiera wszystkie wiersze Anny Świrszczyńskiej z lat 1938-85, a także utwory rozproszone: libretta, słowa piosenek, dramaty poetyckie.
Wywiad-rzeka z Edwardem Dwurnikiem: wybitnym malarzem i grafikiem, enfant terrible świata sztuki, ulubieńcem mediów i artystą celebrytą.
Postępowe, pragnące zmian przywódczynie czy hołdujące przeszłości tradycjonalistki? Historia ziemianek tworzących szkoły dla chłopek, zmieniających postrzeganie gospodyń domowych i rolę kobiet w społeczeństwie.
Podróż przez Rosję czasu wojny. Maja Wolny w atmosferze strachu i kontroli szuka odpowiedzi na pytanie, jak mieszkańcy tego ogromnego kraju postrzegają wojnę, jak oceniają rządzących.
Przełomowa biografia pisarki Stanisławy Przybyszewskiej, autorki zekranizowanego przez Andrzeja Wajdę dramatu Sprawa Dantona, i jej matki – malarki Anieli Pająkówny.
Krzycki i Bałyś wracają na Pomorze, z wraz z nimi dawne koszmary, sięgające czasów wojny. Finał trzymającej w napięciu trylogii pomorskiej.
Wstrząsająca historia naszych babek i prababek. Lektura podstawowa dla zrozumienia współczesnej Polski, zarówno społecznych napięć, jak i historii większości z naszych rodzin.
Powieść, która od dziesiątek lat bawi i wzrusza kolejne pokolenia młodych czytelników! Poruszająca historia o bezinteresownej pomocy, solidarności oraz sile miłości i przyjaźni.
Długo wyczekiwana nowa powieść Isabel Allende. Inspirująca i poruszająca opowieść o kobiecie, która była świadkinią przełomowych wydarzeń XX wieku.
Historia Elżbiety II, kobiety o niesłabnącej samodyscyplinie, która pozostanie w pamięci Wielkiej Brytanii jako jedna z największych władczyni nowożytności.
Piąty tom cyklu w nowym przekładzie Anny Bańkowskiej, pod dawnym tytułem „Wymarzony dom Ani”. Książka z autografem tłumaczki.
Mistrzowski portret kobiety niespełnionej, w którym współcześnie możemy przejrzeć się jak w lustrze.
Klasyka literatury dziecięcej w nowym, pięknym wydaniu!
Wstrząsająca historia naszych babek i prababek. Lektura podstawowa dla zrozumienia współczesnej Polski, zarówno społecznych napięć, jak i historii większości z naszych rodzin. Książka z autografem autorki.
Czym jest rodzina? Może to tylko kilka pokoleń ludzi, którzy nic o sobie nie wiedzą, nie umiejąc ze sobą rozmawiać? Zamiast wsparcia w wysublimowany sposób zadają sobie ból. Najodważniejsza powieść Papużanki.
„Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Ja na niego pracowałam" – powiedziała Estée Lauder. To powieść o tym, jak stworzyła markę kosmetyczną, by wydobyć naturalne piękno kobiety, a dzięki swej kreatywności trafiła do grona geniuszy biznesu XX wieku.
Piąty tom cyklu w nowym przekładzie Anny Bańkowskiej, pod dawnym tytułem „Wymarzony dom Ani”.
Poruszające dzieło o relacjach i emocjach. Książka, która tygodniami okupowała pierwsze miejsce na szczycie listy bestsellerów „New York Timesa".
Prawdziwa, poruszająca opowieść o nadziei, miłości na całe życie, zdolnej przezwyciężyć przeszkody i o głębokim znaczeniu ludzkiego połączenia z naturą.
Marlena Dietrich – ikona złotej ery Hollywood, gwiazda Błękitnego Anioła, Niemka, która sprzeciwiła się Hitlerowi. Angelika Kuźniak odkrywa mniej znane wątki jej biografii.
Gorliwy ewangelik, żołnierz antyaborcyjnej Armii Boga kontra bojownik o prawa reprodukcyjne kobiet, idealistyczny, choć skupiony na sobie. Świetna diagnoza przyczyn trwałego, nierozwiązywalnego rozłamu w amerykańskim społeczeństwie.
Walka z przeciwieństwami losu, poszukiwanie własnej tożsamości, wybory dokonywane między rozumem a sercem – to wszystko czeka na kobiety z rodziny Rossnowskich. Porywająca, wciągająca i pełna emocji powieść! Książka z autografem autora.
Wstrząsająca historia naszych babek i prababek. Lektura podstawowa dla zrozumienia współczesnej Polski, zarówno społecznych napięć, jak i historii większości z naszych rodzin.
Bestseller „New York Timesa”, „Sunday Timesa” i Amazona. Tina Brown odkrywa afery, romanse, zdrady i rozgrywki o władzę, które są udziałem brytyjskiej rodziny królewskiej od przeszło dwudziestu pięciu lat.
Kim był Jakub Szela? Zdegenerowanym mordercą szlachty, oswobodzicielem chłopów, a może bojownikiem walki klasowej? Sprawdź, jakie legendy stworzono na jego temat!
Klasyka amerykańskiej literatury dziecięcej w nowym wydaniu i przekładzie.
Jedno z najlepszych dzieł Hemingwaya! Przejmująca historia miłosna na tle zawieruchy wojennej.
Przeczytaj tę książkę, a zobaczysz, że stare dobre czasy nigdy nie istniały.
Silna i waleczna. Gotowa na wiele, by zrealizować swój plan. Tom Bower, brytyjski biograf, odkrywa zdumiewającą historię Meghan Markle.
Przyjaźniła się z Tuwimem, Gombrowiczem, współpracowała z czasopismem satyrycznym „Szpilki", ilustrowała książki dla dzieci – Hanna Gosławska-Lipińska. Książka z autografem autorki.
Walka z przeciwieństwami losu, poszukiwanie własnej tożsamości, wybory dokonywane między rozumem a sercem – to wszystko czeka na kobiety z rodziny Rossnowskich. Porywająca, wciągająca i pełna emocji powieść!
Czym różni się ceramika z Bolesławca od tej z Ćmielowa? Kto jako pierwszy w Polsce zaprojektował serwis do kawy w stylu New Look? Ta bogato ilustrowana książka stanie się niezbędnikiem dla każdego miłośnika ceramiki użytkowej.
Rewolucyjna metoda, która zmienia Twoje podejście do sprzątania i uwalnia od poczucia wstydu i przytłoczenia.
Sześć dramatycznych historii, które rozegrały się w alpejskim krajobrazie. Ratownicy nie zawsze ratują. Czasami nie mogą, czasami nie chcą. Książka z autografem autorki.
Wybitny debiut! Niezwykły obraz zwykłych ludzi popełniających błędy i mimo tego odnajdujących drogę do siebie. „Altruiści" to słodko-gorzka opowieść o znaczeniu rodziny i relacjach z bliskimi.
Przyjaźniła się z Tuwimem, Gombrowiczem, współpracowała z czasopismem satyrycznym „Szpilki", ilustrowała książki dla dzieci – Hanna Gosławska-Lipińska. Dlaczego nie weszła do kanonu Polskiej Szkoły Ilustracji? Co sprawiło, że jej kariera nagle się urwała?
Jak zdrowy sen czyni nas mądrzejszymi, bardziej atrakcyjnymi, szczuplejszymi i odporniejszymi na nowotwory.
Wyjątkowe wydanie dla wszystkich wielbicieli Anne! Pierwszy raz na polskim rynku: pełen, nieocenzurowany tekst, prawidłowy tytuł nadany przez autorkę, wybitne tłumaczenie. Książka z autografem tłumaczki
Hemingway, jakiego nie znacie! Przezabawna parodia i przejmująca opowieść o niespełnieniu. Wyczekiwana powieść, której od lat nie było na polskim rynku.
Książka, która wpłynęła na życie wielu ludzi. Diana przyczyniła się do zmiany wizerunku monarchii brytyjskiej, jako pierwsza szczerze pokazywała to, co było skrywane za fasadą. O tym mówił świat! Nowe wydanie w oryginalnej okładce.
Kiedy Diana, księżna Walii, została pochowana, miliardy ludzi zastanawiały się, co książęta muszą myśleć i czuć – i jak potoczy się ich życie. Teraz Harry w końcu opowiada swoją historię.
Ten drugi Książę Harry
Sześć dramatycznych historii, które rozegrały się w alpejskim krajobrazie. Ratownicy nie zawsze ratują. Czasami nie mogą, czasami nie chcą.
Wyjątkowe wydanie dla wszystkich wielbicieli Anne! Pierwszy raz na polskim rynku: pełen, nieocenzurowany tekst, prawidłowy tytuł nadany przez autorkę, wybitne tłumaczenie.
W nowej powieści wszystko to, co najlepsze u Cabré: fascynująca historia, nieoczywiste postaci i zaskakujące literackie nawiązania.
Opowieści o polskich malarkach, muzach, modelkach, które tworzyły dzieła światowej klasy oraz inspirowały najwybitniejszych artystów. Utalentowane i przebojowe, wrażliwe i introwertyczne – każda inna, każda z porywającą historią. Książka z autografem.
Zaprojektowała tapicerowane krzesło Muszla, z charakterystycznym „guzikiem”, kwadratowy stolik z zaokrąglonymi narożami i z czarną szklaną płytą oraz biurko z półeczką. Meble te należą dziś do klasyki wzornictwa lat 50. XX wieku. Książka z autografem.
Porywająca powieść Fredrika Backmana o tęsknocie za bliską osobą, przyjaźni i sile społecznych więzów. Na podstawie debiutu powstały: szwedzki film o tym samym tytule oraz amerykańska ekranizacja „Mężczyzna imieniem Otto" z Tomem Hanksem w roli głównej.
Powrót UCZNIÓW HIPPOKRATESA Ałbeny Grabowskiej! Ostatnia część cyklu łączącego opowieść fabularną z przełomowymi wydarzeniami z historii medycyny. Książka z autografem.
Muzy, modelki, artystki, malarki... Kim były? Poznajcie ich prawdziwe historie!
Debiutancka powieść Fredrika Backmana o tęsknocie za bliską osobą, przyjaźni i sile społecznych więzów. Na jej podstawie powstały: szwedzki film o tym samym tytule oraz amerykańska ekranizacja „Mężczyzna imieniem Otto” z Tomem Hanksem w roli głównej.
Kiedy Diana, księżna Walii, została pochowana, miliardy ludzi zastanawiały się, co książęta muszą myśleć i czuć – i jak potoczy się ich życie. Teraz Harry w końcu opowiada swoją historię.
Ten drugi Książę Harry
„Nie muszę wymyślać bohaterek swoich powieści, silnych i zdeterminowanych kobiet, bo mam je wokół siebie”. Piękna i wzruszająca autobiograficzna opowieść Isabel Allende.
Opowieści o polskich malarkach, muzach, modelkach, które tworzyły dzieła światowej klasy oraz inspirowały najwybitniejszych artystów. Utalentowane i przebojowe, wrażliwe i introwertyczne – każda inna, każda z porywającą historią.
Gratka dla wszystkich miłośników Anne! Powieści, które kochamy od lat, zachwycające tłumaczenie, wspaniałe wydanie. Tylko teraz w pakiecie!
OSOBISTY intymny PORTRET Sylvii Plath. Prawdziwa historia bohaterki kultowej powieści SZKLANY KLOSZ.
Opowieść o Ewie i Januszu Głowackich, którzy w latach 90. w swoim apartamencie na Manhattanie stworzyli oazę dla przyjaciół przybywających do Nowego Jorku. Książka z autografem autorki.
Koty przez wieki odgrywały fundamentalną rolę w kształtowaniu się cywilizacji. Czczone, kochane, znienawidzone. Skąd wziął się ten fenomen?
Zaprojektowała tapicerowane krzesło Muszla, z charakterystycznym „guzikiem”, kwadratowy stolik z zaokrąglonymi narożami i z czarną szklaną płytą oraz biurko z półeczką. Meble te należą dziś do klasyki wzornictwa lat 50. XX wieku.
Dieta, środowisko, geny, czy pech? Co powoduje, że chorujemy na raka? Autorka z humorem i w przejrzysty sposób przedstawia wyniki ostatnich badań na temat komórek nowotworowych.
Miasto, gdzie wszystko jest możliwe. Ze zrozumieniem i czułością pisze autorka o potędze wyrosłej na pustyni – współczesnej wieży Babel. Tu mieszają się rasy, języki, kultury, religie i systemy wartości. Książka z autografem.
Powrót UCZNIÓW HIPPOKRATESA Ałbeny Grabowskiej! Ostatnia część cyklu łączącego opowieść fabularną z przełomowymi wydarzeniami z historii medycyny.
Biografia jednej z najciekawszych autorek minionego stulecia. Fascynująca opowieść autorstwa Boel Westin wprowadza czytelnika w świat wyobraźni Tove Jansson.
„Dymna” Elżbiety Baniewicz to przejmująca biografia znakomitej aktorki i szlachetnego Człowieka.
Fascynująca opowieść o słynnej francuskiej projektantce mody- Coco Chanel, w którą wpleciona jest historia powstania najsłynniejszych perfum świata – zapachu Chanel No 5.
Niezwykła biografia dwóch fascynujących kobiet. Andrew Morton analizuje życie tych jakże różnych sióstr – jednej pełnej obowiązku i odpowiedzialności, drugiej pełnej buntu i niezgody.
Literacka uczta oraz niezwykle sugestywny obraz epoki i hartowania się Hemingwaya jako pisarza. Wydanie wierne zamysłowi autora, zawiera również zdjęcia m.in. rękopisów.
Nowy przekład, który zelektryzował czytelników. Unikatowe wydanie cyklu, który kochają tysiące! Książka z autografem tłumaczki Anny Bańkowskiej.
„Wszyscy patrzyli. Nie dostrzegał nikt.„ „Blondynka” - filmowe wydanie bestsellerowej powieści Joyce Carol Oates. Od 28 września na Netflix.
Sylvia Plath dotarła do najmroczniejszych zakamarków duszy młodej dziewczyny, która tylko z pozoru miała wszystko… Klasyk!
Artystki. Muzy. Modelki. Protektorki. Kobiety, które zapamiętamy dzięki sztuce. Nowe historie. Książka z autografem autorki.
Kochał, uwielbiał, nienawidził. Krzywdził i przepraszał. Były dla niego jak sztuka - najważniejsze: kobiety i Witkacy. Książka z autografem autorki.
Opowieść o Ewie i Januszu Głowackich, którzy w latach 90. w swoim apartamencie na Manhattanie stworzyli oazę dla przyjaciół przybywających do Nowego Jorku. Zgromadzone tu przedmioty przypominają czasy i ludzi, którzy odeszli bezpowrotnie...
Miasto, gdzie wszystko jest możliwe. Ze zrozumieniem i czułością pisze autorka o potędze wyrosłej na pustyni – współczesnej wieży Babel. Tu mieszają się rasy, języki, kultury, religie i systemy wartości.
Malarka, społecznica, aktywistka, feministka, fascynująca i niesłusznie zapomniana towarzyszka życia autorki Roty. Książka z autografem.
Wanda Rutkiewicz jest patronką roku 2022. Biografia ukazuje się w 30. rocznicę od zaginięcia wybitnej polskiej himalaistki, pierwszej Europejki na Mount Evereście i pierwszej kobiety na K2. Książka z autografem.
Kochał, uwielbiał, nienawidził. Krzywdził i przepraszał. Były dla niego jak sztuka - najważniejsze: kobiety i Witkacy.
Nowy przekład, który zelektryzował czytelników. Unikatowe wydanie cyklu, który kochają tysiące!
Drugi tom przygód rudowłosej Anne Shirley w znakomitym przekładzie Anny Bańkowskiej. Książka z autografem tłumaczki.
„Osiemset stron zasysającej i hipnotyzującej lektury” - Marcin Meller.
Psy są miłością. Nie wierzysz? Przeczytaj.
Poruszający reportaż o kobietach w kryzysie bezdomności. Co doprowadziło je, do momentu, w którym pozbawione są domu? Jakie mają marzenia związane z przyszłością? Książka z autografem.
Malarka, społecznica, aktywistka, feministka, fascynująca i niesłusznie zapomniana towarzyszka życia autorki Roty.
Fascynujący portret miejsca, w którym miłość musi pytać o zgodę astrologów, nienawiść do kobiet ma zabójczą moc i gdzie kilka garnków wystarczy, by stworzyć dom. Egzemplarz z autografem autorki.
Niepublikowane teksty Simony Kossak - najważniejszej polskiej piewczyni miłości do świata natury, znane z audycji o przyrodzie w Radiu Białystok.
„Książka o tym, jak zgarnąć więcej TAK w świecie pełnym NIE.” Niezwykły przewodnik życiowy oparty na osobistych wspomnieniach hollywoodzkiej gwiazdy.
Opowieść o stracie, miłości, poszukiwaniu własnej tożsamości i o władzy, jaką ma nad człowiekiem jego przeszłość. Ostatnia część sagi opowiadającej o burzliwych losach znanej z Domu duchów i Córki fortuny rodziny del Valle.
Gdy tajemnice z przeszłości jednej osoby niszczą rodzinę… Thriller, który podbił serca czytelników na całym świecie – ponad milion sprzedanych egzemplarzy!
Nieznana powieść kultowej Simone de Beauvoir publikowana pierwszy raz po ponad pół wieku od powstania, ze wstępem równie kultowej Margaret Atwood.
Wanda Rutkiewicz jest patronką roku 2022. Biografia ukazuje się w 30. rocznicę od zaginięcia wybitnej polskiej himalaistki, pierwszej Europejki na Mount Evereście i pierwszej kobiety na K2.
Opowiadania pokazujące uniwersalność ludzkich losów. Ich bohaterowie borykają się z ciągle aktualnymi problemami – żałoby po śmierci ukochanego, alkoholizmu bliskich czy niechcianą ciążą. Zbiór pełen przejmujących, intensywnych emocji.
Ta powieść to swoisty manifest ideologiczny. Max Cegielski pisze o tym, o czym do tej pory milczały książki o wyprawach w Himalaje i Karakorum. Książka z autografem autora.
Drugi tom przygód rudowłosej Anne Shirley w znakomitym przekładzie Anny Bańkowskiej.
Poruszający reportaż o kobietach w kryzysie bezdomności. Co doprowadziło je, do momentu, w którym pozbawione są domu? Jakie mają marzenia związane z przyszłością?
Bez owadów nie ma ludzi, dlatego naszą rolą jest im pomagać! Dave Goulson ponownie łączy nas z dziką przyrodą, także tą w mieście.
Jeśli podobał Wam się film „Nie patrz w górę”, nie będziecie mogli się oderwać o tej książki. Autor opisuje fakty dotyczące początków pandemii, ale jego książkę czyta się jak najlepszy thriller medyczny.
Wywiad-rzeka z wybitnym dziennikarzem i korespondentem wojennym wywołuje refleksję nad światem polityki, ludzką naturą oraz historią, która nieustannie się powtarza...
Fascynujący portret miejsca, w którym miłość musi pytać o zgodę astrologów, nienawiść do kobiet ma zabójczą moc i gdzie kilka garnków wystarczy, by stworzyć dom.
Borowski twierdził, że obóz koncentracyjny można było przeżyć w jedyny tylko sposób: kosztem innych współwięźniów. Posądzono go za to o nihilizm.
Ta powieść to swoisty manifest ideologiczny. Max Cegielski pisze o tym, o czym do tej pory milczały książki o wyprawach w Himalaje i Karakorum.
Powieść „Słońce też wschodzi”, dziś – by oddać właściwe brzmienie zapożyczone ze Starego Testamentu publikujemy pod tytułem „Zaś słońce wschodzi”. Nowy przekład: Maciej Potulny.
Po raz pierwszy, to najsłynniejsze opowiadanie na świecie, przełożyła na polski kobieta. Kaja Gucio!
To im zawdzięczamy twórczość Tolkiena, Camusa i Faulknera w polskich przekładach… - opowieść o wybitnych polskich tłumaczkach. Książka z autografem.
Pełna ciepła i humoru opowieść o rudowłosej Anne Shirley. Jedna z najbardziej kultowych powieści wszech czasów teraz w nowym – najbliższym oryginałowi – tłumaczeniu. Książka z autografem tłumaczki.
Hemofilia, Historia i... polityka. Thorwald, mistrz opowieści o dziejach medycyny, przywołuje trzy przypadki krwawego dziedzictwa królowej Wiktorii.
Wstrząsająca opowieść o miłości i upadku, która w chwili publikacji wywołała skandal obyczajowy a po kilku latach została wpisana do indeksu ksiąg zakazanych.
Pamiętnik Jarosława Iwaszkiewicza - bez cenzury!
W czasach, gdy wszyscy chcą mówić, a nikt słuchać, ta książka powinna być niezbędnikiem dla każdego!
Historia spektakularnej podróży wzdłuż Arktyki. Klasyka wśród relacji z wypraw polarnych! Od 100 lat bestseller w Danii.
Powieść na 1. miejscu bestsellerów „New York Timesa”. Prawdziwa bomba! Serial na podstawie powieści już na Netflixie.
Wspaniała panorama późnego średniowiecza, a jednocześnie thriller historyczny. Nowy film Ridleya Scotta na podstawie książki - w kinach.
Nowe wydanie poetyckich opowiadań Brunona Schulza, uznawanych za jedno z najoryginalniejszych dzieł literatury polskiej, otwiera nową serię wydawniczą: Marginesy klasycznie.
Pełna ciepła i humoru opowieść o rudowłosej Anne Shirley. Jedna z najbardziej kultowych powieści wszech czasów teraz w nowym – najbliższym oryginałowi – tłumaczeniu.
To im zawdzięczamy twórczość Tolkiena, Camusa i Faulknera w polskich przekładach… - opowieść o wybitnych polskich tłumaczkach.
Kontynuacja „Tatuażysty z Auschwitz”. Historia Cilki Klein, którą Lale Sokolov nazwał najdzielniejszym człowiekiem, jakiego spotkał w życiu.
Długo oczekiwana kontynuacja „Shantaram” – brawurowej powieści inspirowanej prawdziwymi wydarzeniami, która stała się światową legendą.
Dbasz o swoje mięśnie? Czas pomyśleć o kondycji twojego najważniejszego narządu! Roczny plan treningowy dla mózgu przedstawiony w formie poręcznego notesu.
Opowieść o Karolu Wedlu, który uwierzył w niezwykłą moc czekolady i stworzył najsłynniejszą polską firmę, znaną na całym świecie. Książka z autografem autorki.
„Nie ma zbrodni, której nie można by kupić” - historia narodzin i upadku imperium modowego Guccich.
Jedna z najpiękniejszych książek o miłości, odchodzeniu i bólu rozłąki. Nowe, uzupełnione o obszerne posłowie wydanie. Książka z autografem autorki.
„Piąta Aleja, piąta rano” – „Śniadanie u Tiffany’ego” zmieniło życie milionów młodych kobiet, które nie chciały żyć jak ich matki. Chciały być jak Audrey Hepburn.
Arcydzieło literatury, wspaniała opowieść o dalekiej Północy. Wyróżniona National Book Award.
Opowieść o Karolu Wedlu, który uwierzył w niezwykłą moc czekolady i stworzył najsłynniejszą polską firmę, znaną na całym świecie.
Muzyka, filmy, seriale, teledyski, moda, media, idole i ikony, rewolucja w rytmie Smells Like Teen Spirit… Debiut książkowy Anny Gacek! Książka z autografem autorki.
Obietnica bycia razem. Nierozerwalna więź. Miłość, nadzieja i oddanie. Zakończenie bestsellerowej trylogii, której początek dał „Tatuażysta z Auschwitz”.
Artystki. Muzy. Modelki. Protektorki. Kobiety, które zapamiętamy dzięki sztuce. Nowe historie.
Gdybyście mieli wiedzieć tylko dziesięć rzeczy o kosmosie, te wam wystarczą. 14 miliardów lat dla zabieganych.
Historia kobiety, która nadała ludzką twarz rodzinie królewskiej i zapłaciła za to najwyższą cenę.
Jedna z najpiękniejszych książek o miłości, odchodzeniu i bólu rozłąki. Nowe, uzupełnione o obszerne posłowie wydanie.
Nikt dotąd z taką odwagą, a jednocześnie delikatnością nie opisał stosunków panujących na Stawisku, w domu, w którym Iwaszkiewiczowie spędzili większość swojego długiego życia. Książka z autografem autorki.
Hollywood w 1969 roku. Musicie tam być! Pierwsza powieść słynnego reżysera – zabawna, zaskakująca i brutalna.
Od strachu po podziw i przywiązanie. Relacja człowieka z wilkiem opisana przez wybitnego autora tekstów o przyrodzie.
Powieść o niezwykłej kobiecie – Annie Tomaszewicz – pierwszej dyplomowanej lekarce praktykującej na ziemiach polskich. Książka z autografem autorki.
Muzyka, filmy, seriale, teledyski, moda, media, idole i ikony, rewolucja w rytmie Smells Like Teen Spirit… Debiut książkowy Anny Gacek!
Nikt dotąd z taką odwagą, a jednocześnie delikatnością nie opisał stosunków panujących na Stawisku, w domu, w którym Iwaszkiewiczowie spędzili większość swojego długiego życia i w którym, jako mała dziewczynka, mieszkała także autorka.
Jedna z najchętniej czytanych powieści historycznych po II wojnie światowej, którą Iwaszkiewicz napisał przygnębiony obowiązkami dyplomatycznymi na placówce w Kopenhadze w 1934 roku. O Polsce.
Jeśli Wasze dzieci lubią książki Roalda Dahla i „Niekończącą się historię” Michaela Endego, to na pewno szybko zaprzyjaźnią się z Milem.
14 opowiadań, wydanych na 90 urodziny ich autora, Janusza Majewskiego, reżysera, scenarzysty, pisarza. „To świetne opowiadania. Na miarę Bunina, Czechowa, Leskowa, Nabokova. Szkoła Rosyjska? Ależ tak. Nie ma lepszej ligi na świecie". Paweł Huelle.
Powieść o niezwykłej kobiecie – Annie Tomaszewicz – pierwszej dyplomowanej lekarce praktykującej na ziemiach polskich.
Tłum uwielbiał Marilyn Monroe, a ona marzyła o tym, by ktoś pokochał Normę Jean... Opowieść o największej gwieździe Hollywood.
Warto udać się w tę baśniową podróż. W tym magicznym realizmie dzieje się wyraziste życie, z którego „trzeba wyrywać chwasty” i pamiętać, skąd przychodzimy i po co jesteśmy stworzeni. - Ewa Lipska, Książka z autografem.
Ile odwagi musiał mieć człowiek i jak bardzo ufał swojemu lekarzowi, aby zdecydować się na zabieg przeszczepu? Oto historie pacjentów, którzy jako pierwsi poddali się eksperymentowi transplantologii. Opisał je słynny Jürgen Thornwald.
Stań z jeżem nos w nos, spójrz mu prosto w oczy… Żadne inne dzikie zwierzę nie pozwoli Ci aż tak bardzo zbliżyć się do siebie.
„Jedna z najważniejszych książek polskiego feminizmu” - Olga Tokarczuk
Warto udać się w tę baśniową podróż. W tym magicznym realizmie dzieje się wyraziste życie, z którego „trzeba wyrywać chwasty” i pamiętać, skąd przychodzimy i po co jesteśmy stworzeni. - Ewa Lipska
Poznajcie ulubioną bohaterkę samej Isabel Allende – Elizę, która postanowiła uciec ze złotej klatki, by odnaleźć swoje przeznaczenie. Napisany z rozmachem prequel powieści „Dom duchów”.
„Jedna z najważniejszych książek polskiego feminizmu” - Olga Tokarczuk
Szokujące fakty z życia Coco Chanel, epizod związku z nazizmem, romans z niemieckim szpiegiem i praca dla wywiadu niemieckiego i Himmlera.
Gratka dla miłośników grozy, budzący dreszcz powrót do źródeł – trzydzieści dziewięć opowiadań prekursora horroru, będących prawdziwą mieszanką wybuchową, która nieustannie zniewala kolejne pokolenia czytelników.
Bomba atomowa na zawsze zmieniła bieg historii. Coś, co zaczęło się jako interesujący problem teoretyczny w fizyce i korzyść dla ludzkości, przerażająco szybko przekształciło się w broń masowej zagłady.
Autobiografia najwybitniejszej znawczyni sztuki w Polsce. Saga rodzinna przeplatana dramatyczną i szczerą opowieścią o zaginięciu syna.
Pierwsza książka dla najmłodszych autorki międzynarodowego bestsellera „Zniszcz ten dziennik”!
Pierwsza po wielu latach biografia Gustawa Holoubka – kogoś więcej niż aktora, człowieka mądrego słowa, riposty, dowcipu. Inteligenta, kreującego życie, jakiego pragnie. Patrzącego zawsze do przodu, nie za siebie.
Urocza geometryczna rymowanka dla najmłodszych, ułatwiająca dziecku wyłapywanie okrągłych kształtów w otaczającym je świecie.
Na okrągło Blossom Budney, Vladimir Bobri
Klasyczna rymowana wyliczanka dla najmłodszych pełna absurdalnego humoru!
Żarłoczny koziołek Alan Mills, Abner Graboff
Jak hałas, światło czy zanieczyszczenie w miastach, lub wycinka drzew w lesie wpływa na poziom stresu u zwierząt? Ta książka pozwoli nam lepiej zrozumieć niektóre zachowania zwierząt.
Obraz paryskiej bohemy u progu XX wieku – fascynujący i szokujący! Powieść, która uczyniła z autorki postać kultową, a jednocześnie obraziła co najmniej kilku bohaterów…
Jak powstał bestseller „Tatuażysta z Auschwitz" - ... są historie, których trzeba wysłuchać i przekazać dalej, a zwykła rozmowa może odmienić życie...
O leczeniu kobiecych umysłów od XVIII wieku po współczesność - kiedy rzecz dotyczy szaleństwa czy smutku, nie ma żadnych reguł...
Zabawna, wzruszająca i pokrzepiająca opowieść o ojcu i synu, którzy na nowo budują więź w najbardziej nieprawdopodobnych okolicznościach i wspólnie przechodzą żałobę po stracie najbliższej im obu osoby.
Najpiękniejsza powieść o miłości. Najpiękniejsza powieść o rodzinie. Pisarski debiut Isabel Allende, który przyniósł jej tytuł jednej z najważniejszych pisarek iberoamerykańskich XX wieku.
Jeśli masz szczęście, możesz spotkać zwierzę, które zechce z tobą porozmawiać. Jeżeli masz jeszcze więcej szczęścia, spotkasz zwierzę, które poświęci czas i zada sobie trud poznania ciebie.
Pełna soczystych anegdot i pięknych zdjęć opowieść o polskim wzornictwie powojennym. Egzemplarz z autografem autorki.
„Przeczytałem tę książkę jednym tchem. Toż to Tony Halik w spódnicy”. - Janusz Majewski. Egzemplarz z autografem autorki.
Opowieść o życiu i pasjach jednej z najbardziej utalentowanych polskich aktorek. Magdalena Zawadzka zaprasza czytelnika do swojego świata i czyni to z właściwym sobie wdziękiem i mądrością. Egzemplarz z autografem autorki.
Przepiękna historia miłości Magdaleny Zawadzkiej i Gustawa Holoubka przedstawiona z niezwykłą wrażliwością i poczuciem humoru właściwym autorce opowieści. Egzemplarz z autografem autorki.
Oparta na faktach powieść uciekiniera z Auschwitz. Film na podstawie tamtych wydarzeń jest słowackim kandydatem do Oscara.
Tajemnicze okoliczności kolejnego śmiertelnego wypadku młodej dziewczyny wstrząsają życiem małego miasteczka... Czy morderca jest wciąż na wolności? Nowy thriller autora bestsellera „W dół”.
Ekscentryczna Dora Maar, niezależna Victorine Meurent, tajemnicza Lisa del Giocondo czy twardo stąpająca po ziemi Catherine Bolnes - kobiety kryjące się za dziełami mistrzów. O nich jest ta książka. Egzemplarz z autografem autorki.
Wciągająca i barwna powieść o szczecińskich młodych wilkach korzystających z uroków Polski lat 80., po przeczytaniu której będziecie nucić pod nosem piosenki Anny Jurksztowicz i Brygady Kryzys. Egzemplarz z autografem autora.
Autobiografia fotoreportera - autora ikonicznych zdjęć, które dokumentują współczesną polską historię. Egzemplarz z autografem autora.
Cztery kobiety, których losy przeplatają się z historią XX wieku. Nowa powieść autorki „Stulecia Winnych”. Egzemplarz z autografem autorki.
Jak wyglądał szpital połowy XIX w? Przed jakimi problemami stawali polscy lekarze w tamtym czasie? Dlaczego kobiety tak rzadko studiowały medycynę? Porywająca saga o lekarzach i historii medycyny. Egzemplarz z autografem autorki.
We wsi pod Tarnowem Bolesław Książek stworzył ceramiczne dzieła, którymi zachwycił się cały świat. Kurki na ceramicznych kaflach, pręgowane patery i pasiaste wazony. Są i w Waszych domach.
Autobiografia fotoreportera - autora ikonicznych zdjęć, które dokumentują współczesną polską historię.
Ekscentryczna Dora Maar, niezależna Victorine Meurent, tajemnicza Lisa del Giocondo czy twardo stąpająca po ziemi Catherine Bolnes – to tylko niektóre z kobiet kryjących się za dziełami wielkich mistrzów. O nich jest ta książka.
Są tu opowieści o psach bogów i czarownic, o tym, jak pies podarował człowiekowi ogień, o kobiecie, która poślubiła psa oraz saga o psie, który został królem. Są tu psy niebiańskie, baśniowe i piekielne, a także masa przykładów psiej mowy.
Laureat Nagrody Nobla Paul Nurse przybliża pięć filarów biologii: komórkę, gen, ewolucję poprzez dobór naturalny, życie jako chemię, życie jako informację. Dzięki tej książce zrozumiemy czym jest życie!
Najlepszy z dotychczasowych portret Agnieszki Osieckiej – artystki, poetki, matki, żony, kochanki, dziennikarki i ówczesnej celebrytki PRL-u. Premiera serialu w TVP1 25 grudnia.
O kantach szarlatanów i niekompetencji wyrwizębów – czyli dlaczego powinniśmy się cieszyć, że leczymy zęby w XXI wieku.
Dziadek, który brał udział w pogromie kieleckim, babcia donosząca na żydowską sąsiadkę, wuj gwałciciel… Czy pamięć genetyczna istnieje? Czy ponosimy odpowiedzialność za czyny przodków?
Marek Hłasko nazwał go geniuszem, Witold Gombrowicz – spadkobiercą romantycznej tradycji, a Tadeusz Konwicki i Maria Dąbrowska przeczytali „Złego” w jedną noc. Kim naprawdę był pisarz o białych oczach?
Edward ma 12 lat i jako jedyny przeżył katastrofę lotniczą. Świat uważa go za szczęściarza, podczas gdy on stracił najbliższych i czuje się niezrozumiany. Jak odzyskać sens życia i nadzieję?
Wszystkie tajemnice kotów odkryte w jednej książce!
Kultowa rymowanka po raz pierwszy po polsku!
Jak wyglądał szpital połowy XIX w? Przed jakimi problemami stawali polscy lekarze w tamtym czasie? Dlaczego kobiety tak rzadko studiowały medycynę? Porywająca saga o lekarzach i historii medycyny.
Anna Kowalska. Powieściopisarka, nowelistka, redaktorka. Partnerka Marii Dąbrowskiej. Osoba niezwykłej energii, błyskotliwa, przewrotna i władcza. Niesłusznie zapomniana.
Błyskotliwy chemik wyjaśnia, co nauka może powiedzieć o składnikach produktów, które codziennie spożywamy, wdychamy i wcieramy w nasze ciała.
Fascynująca opowieść o słynnej francuskiej projektantce mody- Coco Chanel, w którą wpleciona jest historia powstania najsłynniejszych perfum świata – zapachu Chanel No 5.
Wciągająca i barwna powieść o szczecińskich młodych wilkach korzystających z uroków Polski lat 80., po przeczytaniu której będziecie nucić pod nosem piosenki Anny Jurksztowicz i Brygady Kryzys.
Nowa powieść autorki „Szopki”, nominowanej do Paszportów „Polityki” i Nagrody Literackiej Nike.
W poszukiwaniu prawdy o niezwykłej poetce, Zuzannie Ginczance. Biografia niedokończona.
Psy są miłością. Nie wierzysz? Przeczytaj.
Opowieść o początkach polskiego narciarstwa i o pierwszych gwiazdach sportów zimowych: Stanisławie Marusarzu, Helenie Marusarzównie i Bronisławie Czechu oraz o ich dramatycznych wojennych losach.
Pełna soczystych anegdot i pięknych zdjęć opowieść o polskim wzornictwie powojennym..
Niezwykła analiza cieni i blasków miłości. „Coś wspaniałego!” Richard Curtis, scenarzysta Czterech wesel i pogrzebu i Notting Hill.
Hipnotyzująca powieść, która wyszła spod pióra pisarza młodego pokolenia, Polaka o irackich korzeniach - o kluczeniu w labiryntach pamięci, o kłamstwie i niebezpieczeństwie.
Prawdziwa historia o ludziach, którzy stracili wszystko. I mając tylko siebie, wyruszyli w podróż…
Arcydzieło literatury, wspaniała opowieść o dalekiej Północy. Wyróżniona National Book Award.
Kontynuacja „Tatuażysty z Auschwitz”. Historia Cilki Klein, którą Lale Sokolov nazwał najdzielniejszym człowiekiem, jakiego spotkał w życiu.
Świat poezji Zuzanny Ginczanki – od młodego debiutu po tragiczny koniec…
Czym różni się ceramika z Bolesławca od tej z Ćmielowa? Kto jako pierwszy w Polsce zaprojektował serwis do kawy w stylu New Look? Ta bogato ilustrowana książka stanie się niezbędnikiem dla każdego miłośnika ceramiki użytkowej.
OSOBISTY intymny PORTRET Sylvii Plath. Prawdziwa historia bohaterki kultowej powieści SZKLANY KLOSZ.
Napisana z dowcipem kontynuacja „Księgi zwierząt niemalże niemożliwych” . Cudowna mieszanka nauki, historii i czystej radości. Czytajcie i podziwiajcie!
Portret Leonarda da Vinci – geniusza, który od wieków pozostaje równie tajemniczy co największe z jego dzieł; Najlepsza książka non-fiction roku 2017 według „Wall Street Journal”.
Historia ekspedycji, od której zaczęła się teoria ewolucji.
Cztery kobiety, których losy przeplatają się z historią XX wieku. Nowa powieść autorki „Stulecia Winnych”.
Historie o artystach, którzy kształtowali naszą wyobraźnię. Polska Szkoła Ilustracji.
Nagrodzony Pulitzerem reportaż o tym, jak ubóstwo i bezdomność pozbawiają człowieczeństwa.
Zbrodnie, namiętność, tłumione instynkty, zakazane związki w okupowanej Warszawie… Fascynująca intryga w klimatycznej filmowej opowieści.
Przebiegłe, chytre, okrutne… Czy aby na pewno? Ta książka wyjaśnia skomplikowaną relację ludzi z tymi smukłymi zwierzętami o przenikliwym spojrzeniu i spektakularnej kicie.
Oto thriller ery społecznościówek, gdzie życie ludzkie jest warte tyle, co piknięcie w telefonie. Rogoża wciąga lepiej niż memy. Czytajcie, powiedziałem. - Łukasz Orbitowski
Zwierzęta na swój sposób nieustannie proszą nas, żebyśmy je traktowali lepiej, albo dali im spokój. Co by nam powiedziały i o co zapytały, gdyby mogły mówić ludzkim językiem? Ta książka jest ich manifestem.
Zbiór słodko-gorzkich opowiadań autora stawianego w pierwszym szeregu pisarzy kanadyjskich, obok Timothy’ego Findleya, Margaret Atwood i Alice Munro.
Dzikie serce to nietypowa opowieść o miłości i niesamowity horror – jak połączenie sióstr Brontë ze Stephenem Kingiem - John Irving
Relacja autorki podążającej ścieżkami natury. To pogranicze fizyki i poetyki, matematyki i filozofii, a przede wszystkim szczera czułość dla świata roślin.
Prawdziwa historia Lalego Sokołowa, który tatuował więźniów w Auschwitz.
To idealna książka dla tych, którzy chcą zadbać o swoje relacje, i dla tych, którym trudno przeskoczyć różnice światopoglądowe
Nowa książka autorki bestsellera „Mózg rządzi”.
Zbiór opowiadań katalońskiego Mistrza - naznaczonych mrokiem i gniewem, ale także ironią, fantazją i zabawą. „Piszę opowiadania jak ktoś, kto dla odpoczynku przybija do nieznanej wyspy”. Najnowsza książka Mistrza po bestsellerowym „Wyznaję”
Portret warszawskich robinsonów spisany przez jednego z nich. Człowieka, który walczył w Powstaniu Warszawskim, a po jego upadku przez kilkadziesiąt dni ukrywał się w ruinach tak jak wielu bohaterskich Warszawiaków.
Jesteś gotowy na niezwykłą podróż do tajemniczego królestwa ptaków? Ta książka sprawi, że staniesz się wytrawnym obserwatorem Rzeczpospolitej Ptasiej.
Choć żyjemy w nowoczesnych czasach, temat menopauzy pozostaje jednym z największych tematów tabu, a stereotypy z nią związane dalej są głęboko zakorzenione w naszym liberalnym społeczeństwie. Zmieńmy to!